Звернення Глави УГКЦ у 92-й тиждень повномасштабної війни, 19 листопада 2023 року

19 листопада 2023, 20:40 170

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 92-й тиждень великого, повномасштабного вторгнення російської федерації на мирну українську землю. На всій лінії фронту продовжуються важкі, кровопролитні бої. Вже місяць ворог штурмує нашу Авдіївку, засипаючи тілами своїх воїнів степи цього донецького краю, навіть не турбуючись про їх гідне поховання. Проте Авдіївка стоїть і обороняє південний схід нашої Батьківщини.

Кілька днів тому ми спогадували трагічну дату — 16 листопада минає рік від часу ув’язнення російськими агресорами в місті Бердянську двох наших священників, монахів-редемптористів Івана Левицького та Богдана Гелети. Ці отці несли духовну послугу як римо-католикам, так і греко-католикам на окупованому узбережжі Азовського моря. Упродовж року ми намагаємося зробити все можливе для їхнього звільнення, але до сьогодні навіть не знаємо, де вони. У зв’язку з цим хочемо згадати про 25 тисяч цивільних українців, яких незаконно полонила російська окупаційна влада. Від імені тих, кого позбавили права говорити про себе, хочемо сказати до всього світу: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цього тижня ми пережили також світлі, радісні події. Навіть на тлі непорозуміння з польськими перевізниками, які блокують кордони України, ми відчули особливі символи, знаки солідарності з боку Католицької Церкви в Польщі. Кардинал Казімєж Нич гостинно відчинив нам двері свого архиєпископського палацу у Варшаві, щоб ми могли з допомогою журналістів звернутися до широкого загалу польського суспільства із закликом: не забувайте про Україну!

Ще одна важлива подія відбулася у прикордонному місті Любліні. Місцевий архиєпископ і митрополит Станіслав Будзік передав для потреб української греко-католицької громади церкву Святого священномученика Йосафата, яка розташована в центрі міста. Це історичний храм, який ще на зламі століть будували грецькі купці, що в ті часи торгували в Любліні. Ми відчуваємо, що Католицька Церква і суспільство в Польщі підтримують Україну, не заявами політиків чи очільників торговельних компаній, а вдовиною лептою простих, звичайних громадян. Тому ми сьогодні складаємо сердечну подяку польському народові та всьому католицькому світові, який допомагає Україні вистояти в борні з російським агресором.

А наприкінці цього тижня в нашій славній Зарваниці, у Марійському центрі, у домі нашої Матері Богородиці, відбулася чергова сесія Архиєрейського Синоду нашої Церкви. Центральною темою Синоду була опіка єпископів над своїми священниками, тобто душпастирство душпастирів. Ми бачимо, що війна особливим тягарем впала на плечі нашого духовенства, яке героїчно служить своєму народові навіть ціною власного здоров’я, із ризиком для життя. Єпископи роздумували над тим, як підтримати своїх священників, як їм допомогти. Було проведено опитування нашого духовенства, і його результати ми заслухали на Синоді. Дякуємо нашим священникам і нашому монашеству за героїчну працю в ім’я Христа для добра українського народу.

Ми сьогодні просимо: Господи, за молитвами Твоєї Матері, Зарваницької Богородиці, рятуй Україну. Рятуй наших дівчат і хлопців на фронті. Благослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим, небесним миром.

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео