Звернення Глави УГКЦ у 88-й тиждень повномасштабної війни, 22 жовтня 2023 року

22 жовтня 2023, 20:40 56

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 88-й тиждень великої війни, яку росія веде в багатостраждальній Україні. Цей тиждень увійде в історію України та світу як один із найбільш кривавих.

Під вогнем російських бомб дрижить наш Херсон, наш мученицький Берислав. Під завалами шукали живих людей як у Дніпрі, так і в Запоріжжі. Здригався від ударів російських ракет і дронів Кривий Ріг. Та найбільш гарячим було зіткнення великих військових формувань довкола нашої Авдіївки.

Висловлюємо подяку різним міжнародним інституціям, які фіксують російські злочини в нашій державі. Днями ми отримали сумне повідомлення. Міжнародна комісія у справах зниклих безвісти, яку очолює п. Кетрін Бомбергер, повідомила, що за час війни в Україні зникло безвісти 30 тисяч цивільних осіб. Ці цифри вражають… Це лише цивільні люди, лише ті, про яких ми знаємо…

Тому ми хочемо сьогодні вкотре сказати, незважаючи на біль, кров, сльози і страждання: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Минулий тиждень був неспокійний у всьому світі. Продовжується ескалація військового конфлікту на Святій землі. Ми чули, перебуваючи на Папському Синоді в Римі, що сотні мирних людей, християн загинули в Секторі Гази. Той тиждень був неспокійним у різних містах світу через найвищий рівень терористичної загрози. Увесь світ починає озброюватися. Проте особливо цинічними були заяви очільників Російської Православної Церкви про ядерну зброю, про те, що нібито вона виникла в росії за благословення св. Серафима Саровського. На тлі воєнного безумства, яке росія проєктує на весь світ навіть через своїх релігійних діячів, пророчий акт відмови України від атомної зброї — наступного року минає тридцята річниця цієї події — є чимось надзвичайним, що варте належної оцінки.

Сьогодні українці, які часом відчувають біль втоми від війни, запитують самі себе: звідки нам взяти сил, щоб далі жити, боротися і перемагати? Наша сила — в Бозі. Саме Господь Бог, Отець, Син і Дух Святий, є життєдавцем і джерелом нашого життя і на землі, і у вічності. Коли ми носимо Бога у своєму серці, безупинне джерело пульсує в тілі нашого народу і та сила, яка відновлює наші зусилля, нас не покидає. Псалмоспівець каже: «Оновлюється, як орел, юність твоя». Тому так важливо в ці драматичні часі історії України і світу жити в Бозі, щодня бути готовим стати перед Його святим обличчям.

Серед розбурханого війною життєвого моря світу Святіший Отець Франциск закликає весь світ 27 жовтня об’єднатися в молитві за мир, — за мир на Святій землі, за мир в Україні й за те, щоб жодні злочинці не експортували війну на масштаби людства. Закликаю всіх синів і дочок нашої Церкви, як в Україні, так і на поселеннях, долучитися до Дня посту і молитви за мир в Україні, на Святій землі та в усьому світі. Станьмо разом із Вселенською Церквою в молитві перед Божим обличчям і благаймо миру.

Боже, благослови нашу Батьківщину, наш український народ, наших синів і дочок, які страждають від війни! Боже, благослови наше українське військо Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео