Звернення Глави УГКЦ у 87-й тиждень повномасштабної війни, 15 жовтня 2023 року

15 жовтня 2023, 20:40 47

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Ось уже 600 днів Україна у вогні. Минає 87-й тиждень повномасштабної військової агресії, війни, яку російські злочинці принесли на мирну українську землю.

Знову ворог атакує нашу Батьківщину з усіх наявних у нього видів зброї. Осередком вогню і протистояння на лінії фронту стала наша Авдіївка на Донеччині. Росіяни невпинно завдають ударів по наших містах і селах на Сумщині, Харківщина, Одещині. Особливо цинічним був удар росіян по гімназії в місті Нікополі на Дніпропетровщині. З-під завалів дістали щонайменше три бездиханних тіла наших діточок. Учнів убивають у школі, на місці їхнього навчання. А біля Берислава на Херсонщині ворог навмисно вдарив по похоронній процесії: скинув вибухівку із бойового дрона на автомобіль, у якій їхало подружжя. Злочинці перетворюють на зброю навіть тепло і холод, воду, землю і повітря — усе те, до чого досягає їхня вбивча рука. Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Беручи участь у Папському Синоді, який триває у Ватикані, я звернувся із словом до всього світу, до присутніх на засіданнях представників усіх країн земної кулі із закликом допомогти Україні вистояти під час зими, яка наближається. На сьогодні були змушені покинути свої домівки 14 мільйонів українців, третина населення нашої країни. Із них 6 мільйонів опинилося поза межами Батьківщини, зокрема в країнах Європи. В основному це жінки і діти. Половина українських емігрантів — це діти до 16 років, найбільш вразлива частина нашого суспільства.

Я повідомив отців Синоду, що, за прогнозами ООН, близько 7 мільйонів українців в Україні потребуватимуть невідкладної допомоги із забезпечення харчами. Крім того, на жаль, наша держава переживатиме цієї зими потужну енергетичну кризу. Російський агресор систематично знищує енергопостачання наших міст і сіл. Тому ми звернулися навіть у контексті Всеукраїнської ради Церков із проханням захистити небо над Україною.

Ми відчуваємо, як палії війни, жертвами яких є наша Батьківщина, намагаються експортувати війну на весь світ. Разом зі східними патріархами та верховними архиєпископами всієї Вселенської Церкви ми молимося за мир в Україні та різних країнах світу, у яких сьогодні йде війна, зокрема на Святій землі.

Терористи оголосили погроми єврейських шкіл, культурних центрів у всьому світі — всесвітній єврейський погром. Вважаємо своїм християнським обов’язком протистояти війні, зупинити вбивчу руку агресорів, хоч би під якими знаменами вони себе сьогодні пропонували світові.

Ми сьогодні молимося зокрема за мир на Святій Землі, де християни різних Церков і конфесій, які є релігійною меншиною, стали першими жертвами цієї великої кривавої терористичної атаки. Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій цього тижня звернулася до світу із закликом підтримати ізраїльський народ, який став жертвою нападу терористів.

Цієї суботи минуло рівно три роки, відколи щодня о 20:00 за київським часом вся наша Церква збирається на молитву вервиці, яка єднає. У таких драматичних обставинах, у які сьогодні входить світ, я закликаю всіх єднатися в молитві. Зупинімося кожного вечора о 20-й годині за київським часом і молімося, бо молитва перемагає війну. Ми, українці, покликані не тільки перемогти у війні над російським агресором, а й перемогти самого духа війни, який піддає тортурам тіло всього людства.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців, які, захищаючи свою Батьківщину, стають ангелами-носіями справжнього миру. Боже, благослови Україну і світ Твоїм справедливим, божественним, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео