Звернення Глави УГКЦ у 86-й тиждень повномасштабної війни, 8 жовтня 2023 року

8 жовтня 2023, 20:40 88

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 86-й тиждень повномасштабної війни, яку російський окупант приніс на українську землю. Це був тиждень цинічних військових злочинів росіян. Наші військові відзначили нову тактику атаки з неба на нашу Батьківщину — як ракетами, так і іншими видами зброї. Ворог запускає ракети по лініях кордонів між Україною та іншими державами, щоб їх було важче знищити. На Півдні нашої Батьківщини систематично знищує сховища зерна. Тож мета росіян — забрати в України і світу хліб, яким ми хочемо нагодувати голодних.

Однак найбільше за минулий тиждень потрясла Україну і світ трагедія в селі Гроза Куп’янського району на Харківщині. У те місце, де люди справляли тризну за своїм покійним односельцем, влучила російська ракета. Загинула 51 особа. Серед загиблих — шестирічний хлопчик. У цьому селі після початку війни проживає 300 осіб. Отже, кожного шостого мешканця цього села вбила злочинна російська рука. Тому збагнути всю трагедію цього села, мабуть, сьогодні годі.

Лунає також голос болю від нашого героїчного Берислава, що на берегах Дніпра на Херсонщині. Через постійні удари, авіанальоти пошкоджена наша церква, помешкання нашого священника, пошкоджена благодійна кухня, яка щодня годувала сотні потребуючих. Наша громада разом зі священником цього героїчного міста просить про молитву і допомогу. Але серед цього болю, вогню, сліз і крові ми хочемо, щоб світ почув: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цього тижня розпочалася особлива світова подія. У Ватикані триває чергова асамблея Папського Синоду. Представники різних місцевих Церков, кардинали, єпископи, священники, монахи, монахині, миряни, молодь зібралися довкола Святішого Отця для того, щоб разом роздумувати над місією життя Вселенської Церкви в сучасному світі.

Зауважу, що ця Синодальна асамблея відрізняється від тих Синодів, до яких ми звикли в традиції нашої Церкви, Східних Католицьких і некатолицьких Церков. Її мета — допомагати Папі Римському звершувати служіння Петрового примату в сучасному світі. Вона не має якогось законодавчого значення, а слугує простором широкого спілкування, сопричастя, розмірковування над співвідповідальністю кожного члена Церкви за її життя і дію та консультацій щодо місії Церкви в сучасному світі. Тобто Святіший Отець запрошує нині всіх вірних Вселенської Церкви допомогти йому якнайкраще звершувати Петрове служіння для християнства третього тисячоліття.

Сам Папа унікально окреслив зміст цього Синоду — як момент, коли вся Католицька Церква зупинилася для того, щоб слухати. Отже, головною метою цієї Асамблеї, нашого зібрання, є слухати голос Духа Святого, який промовляє в імені Христа і нашого Небесного Отця до серця сучасного християнина, а також слухати одне одного, слухати про життя Церкви в різних куточках земної кулі.

Делегація Української Греко-Католицької Церкви здійснює потужне свідчення про страждання, біль, боротьбу, а також надію України. Ми знаходимо колосальну підтримку. Відчуваємо в лоні цієї Асамблеї, що нас підтримує вся Католицька Церква. Усі ті, кого ми сьогодні зустрічали, одним голосом засуджували злочини росії проти українського народу.

Святіший Отець в особистій розмові зі мною заявив, що ніколи не втомиться говорити про мучеництво України, будити сумління сучасних християн, аби ніхто не звикав до цієї злочинної війни і не втомлювався від неї; аби підтримка і допомога Україні ніколи не зменшувалася.

Прошу всіх помолитися за цей унікальний формат слухання, сопричастя, єдності Вселенської Церкви, який ми тут переживаємо. І ми разом зі Святішим Отцем, із повнотою Вселенської Церкви сьогодні просимо: Боже, дай Україні справедливий мир! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, пошли архистратига Михаїла з усім небесним воїнством, щоб захистили українську землю від вбивчої російської руки! Боже, благослови Україну Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео