Звернення Глави УГКЦ у 8-й день війни, 3 березня 2022 року

3 березня 2022, 10:00 4

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Вітання з українського Києва — з нашого первопрестольного града. Сьогодні перший день нового періоду, сьогодні ми вступаємо другий тиждень цієї жахливої війни. Восьмий день Україна стоїть. Восьмий день війни Україна бореться. Сьогодні по-особливому ми починаємо відчувати, відкривати для себе роль і місце Києва у житті нашої Церкви, у житті нашого народу, у житті Української держави.

Київ — це не просто столиця України. Згідно задуму князів засновників Київської держави, Київ — це новий Єрусалим. Якраз у цих днях, за підсумками вчорашнього всесвітнього дня молитви ми відчуваємо, що Київ перетворюється на духовну столицю світу.

Сьогодні до цього місця скеровані очі людей цілого світу, усіх Церков, релігій, конфесій і так по-особливому відчувається отой надпис з 46-го Псалма Давидового в центральній абсиді собору Святої Софії: «Бог серед нього, і воно не похитнеться. Господь допоможе йому перед світанком».

У контексті цієї молитви представники всіх Церков і релігійних організацій зібралися в соборі Святої Софії, щоби молитися за мир в Україні.

Якраз присутність Бога серед свого міста. Це — ікона Божої мудрості, втілена в житті нашого народу, нашої держави.

Ми сьогодні просимо, щоб ця Божа мудрість, яка завжди була основою життя нашої Церкви і нашого народу, стала основою, силою нашої стійкості, щоби Божа мудрість запанувала над людським безумством. Щоби Бог миру, на якого ми опираємося, дав нам можливість захистити цей мир. На нього надіючись, щоб ми не захиталися. Перед світанком, каже псалом. Господь Бог поблагословить нас, допоможе нам.

Цієї ночі ми знову бачили жахіття війни. Ми бачили жахливі бомбардування Києва та інших міст України. Ми знову бачили цієї ночі жахіття смерті.

Сьогодні, згідно даних міжнародних організацій, уже є близько вісімсот тисяч біженців з України. На восьмий день війни. Щодня в Україні гине тисяча російських солдат. Уже є понад сім тисяч загиблих з боку наших ворогів. Ми молимося: Боже, у своїй мудрості зупини війну!

Хочу подякувати всім тим, хто своїми очима сьогодні споглядають на Київ, які сьогодні живуть отими духовними ритмами, якими живе наш Київ як новий Єрусалим.

Боже, прийми нашу молитву! Боже, захисти твоє місто! Будь посеред нас! І тоді ми не захитаємося. Боже, перед світанком благослови нас і даруй Україні мир!

Благословення Господнє на вас з Його благодаттю і чоловіколюб’ям завжди нині і повсякчас і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео