Звернення Глави УГКЦ у 78-й тиждень повномасштабної війни, 13 серпня 2023 року

13 серпня 2023, 21:40 55

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

В Україні минає вже 78-й тиждень великої, повномасштабної війни, яку на нашу мирну землю приніс російський окупант. На всій лінії фронту йдуть дуже тяжкі бої. Наші військові не тільки мужньо стримують атаки ворога, а й контратакуючи, докладаючи неймовірних зусиль, крок за кроком звільняють нашу святу землю.

Ворог невпинно обстрілює наші мирні міста і села, навмисно цілячись у житлові будинки, лікарні, ринки, тобто в місця скупчення людей. Знову є багато загиблих і поранених серед цивільного населення. На Харківщині, зокрема в Куп’янському районі, було оголошено про вимушену евакуацію жителів із 37 населених пунктів. Ллється кров на Донеччині. Ми молимося за загиблих і постраждалих у Покровську. Майже щодня росіяни обстрілюють ракетами наше мужнє Запоріжжя. Цієї ночі в місті ми маємо загиблих і поранених. Проте сьогодні вкотре відчуваємо велику солідарність усіх українців, бажання не тільки рятувати одне одного, а й боротися за волю і незалежність своєї держави. Тому знову кажемо: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

У таких жорстоких обставинах найуразливішими серед усіх жителів України є наші діти. Тому Церква намагається огорнути їх своєю опікою, особливо влітку. Наші гори Карпати перетворилися на суцільний дитячий табір, у якому сама природа лікує рани війни.

Наші парафії, єпархії, патріарші структури докладають зусиль, щоб якнайбільше дітей приїхало в «легені України», щоб не тільки відпочити, а й отримати духовний, психологічний супровід у зціленні ран, щоб відновити свої духовні, психологічні та фізичні сили.

Передусім ми намагаємося попіклуватися про дітей військовослужбовців і дітей із тих містечок, у яких люди живуть під обстрілами. Зокрема, тут відпочиває 40 дітей із міста Нікополя.

Складаю слова подяки активістам, волонтерам, вихователям, психологам, які працюють із тими найуразливішими, організовують їм дозвілля. Дякую вам, дівчата і хлопці, за те, що огортаєте своєю увагою і любов’ю українських дітей.

Цими днями в Україні перебувала делегація австралійських католицьких єпископів. Ці єпископи долучаються до різних благочинних проєктів для українців, а тепер прибули, щоб торкнутися ран війни. Дякуємо їм за цю вселенську, всецерковну, світову солідарність усіх християн із стражденним народом України.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, пошли свого архистратига Михаїла з усім його небесним військом урятував наш народ разом із нашими воїнами! Боже, благослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео