Звернення Глави УГКЦ у 69-й тиждень повномасштабної війни, 11 червня 2023 року

11 червня 2023, 20:40 48

Блаженніший Святослав продовжує звертатися до всіх людей доброї волі зі зраненої України. У 69-й тиждень повномасштабної війни Глава УГКЦ засвідчив про воєнні злочини росіян, які 6 червня підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції. Глава Церкви висловив біль з приводу того, що світове співтовариство, міжнародні організації майже не відреагували на цей злочин. Разом з тим подякував усім, хто активно долучився до благородної справи порятунку українців.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 69-й тиждень великого, повномасштабного вторгнення російського окупанта на мирну українську землю. Не маючи жодних успіхів на полі бою, не маючи можливості подолати мужність українського війська, російські злочинці обстрілюють мирні міста і села України, продовжують чинити воєнні злочини.

Майже щоночі над Україною завивають сирени повітряної тривоги. Мішенню майже систематичних російських ракетних ударів є наша столиця, місто Київ. Але ворогові не вдається нас деморалізувати. Українці щоразу сильніше об’єднується, гуртуються, допомагають один одному. І сьогодні я знову хочу, щоб світ почув: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!

Цього тижня сталася важлива подія, яка ввійде в історію як одна з найбільших рукотворних катастроф у Європі наших часів, — злочин окупанта на Каховському водосховищі. У ніч на 6 червня росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції. Перед тим вони навмисне підняли рівень води в Каховському морі, щоб більшою була смертоносна сила хвилі.

Згідно з міжнародним правом, це воєнний злочин, який прирівнюється до застосування проти мирного населення зброї масового знищення. Підтоплено сотні міст і сіл України. Дев’яносто відсотків усіх підтоплених, загублених міст, сіл, містечок розташовані на лівобережній Херсонщині, яка сьогодні перебуває під так званою окупаційною тимчасовою владою.

Найбільше вражає те, що росіяни не рятують, а вбивають людей, обстрілюючи і тих, хто хоче рятувати людське життя. Злочинці холоднокровно дивляться, як гинуть люди. Такого типу злочин вже сьогодні ми кваліфікуємо як екоцид (злочин проти довкілля) і геноцид (навмисне масове знищення українського населення на окупованих територіях).

Нам дуже боляче, що світове співтовариство, міжнародні організації майже не відреагували на цей злочин, а Міжнародний комітет Червоного хреста, на якого була єдина надія щодо порятунку українців на окупованій території, нічого, властиво, не робить.

Складаю подяку тим, хто на різних рівнях у різних країнах активно долучився до благородної справи порятунку українців, і вже сьогодні в Україну йде невідкладна допомога, щоб урятувати тих, у кого право на життя забирає вода, яку росіяни перетворили на зброю масового знищення на нашій Батьківщині.

Сьогодні в усій нашій Церкві, зокрема в Україні, відбувається мобілізація на порятунок тих людей, які постраждали від цього злочину. У наших парафіях збирають усе необхідне, передусім питну вода. Патріарша фундація «Мудра справа» готує додаткові продуктові набори, щоб скерувати в зону лиха. Ми намагаємося евакуйовувати людей із підтоплених міст і містечок.

Та частина Херсонщини, яка лежить на правому березі, перетворилася на мурашник: люди різних конфесій, Церков об’єднуються в ім’я порятунку життя людини. Дякую всім, хто кинувся допомагати постраждалим.

Закликаю світове співтовариство, усіх тих, хто зараз мене чує: не бійтеся сказати правду про злочин росіян, який спричинив таке велике лихо людині та Божому творінню! Хай Божа правда буде провідною зорею, нашими світлом у цих непростих обставинах.

Боже, благослови Україну! Боже, порятуй тих, у кого окупант забирає право на життя і порятунок! Боже, благослови українське військо, яке дарує нам можливість жити ще один день, тиждень! Боже, благослови Україну своїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео