Звернення Глави УГКЦ у 63-й день повномасштабної війни, 27 квітня 2022 року

27 квітня 2022, 10:00 1

Христос воскрес!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Сьогодні 63-ій день всенародного протистояння російській агресії в Україні. У цей день, 27 квітня 2022 року, ми вітаємо вас із м. Кропивницького, півдня нашої Батьківщини, із наших багатих чорноземів. Ми знаходимося у храмі разом із нашими людьми. Серед нас присутні Еміліян з Харкова, Євгенія із Северодонецька, дівчатка і хлопчики із Бахмута, та наші люди, які у цій парафії знайшли прихисток, утікаючи від російських бомб.

Упродовж останньої доби на сході і півдні України точилися тяжкі і жорстокі бої. Авіабомбами, ракетами обстрілювали Харків. Двома ракетами поцілили у стратегічний міст, що поєднує дві частини Одещини у Дністровському лимані.

Але Україна стоїть! Україна бореться, тому що Україна молиться і допомагає один одному.

Сьогодні я би хотів роздумати із вами над другим блаженством, яке нам залишив Ісус Христос, кажучи: «Блаженні плачучі, бо вони утішаться». Ми вже із вами говорили, що «блаженним» є той, у кому спочиває сила Воскреслого Христа. Блаженством є Боже життя, яке ми отримали у Таїнстві Хрещення, у тому зануренні у страсті, смерть і воскресіння нашого Спасителя. Ось же ті, які носять у собі зародок Царства Небесного, носять у собі воскресіння Христове плачуть. Христос каже, що «ви будете плакати, а світ сміятиметься. Але ваш смуток на радість обернеться». Ті, що вірять у Христа, плачуть не тому, що терплять якісь труднощі чи невигоди, але плачуть через те, що у світі все ще існує зло. Адже ця сила перемоги Воскреслого Христа ще повинна проявитися до кінця у тому світі через життя християн. Ми плачемо, очікуючи повноти Царства Небесного, яке приходить між нами. Цю силу перемоги над злом насправді дає нам віра у нашого Воскреслого Спасителя. Це та віра, яка усіх нас єднає. Чи ми є у Києві, чи у Кропивницькому, а чи у Бахмуті чи Харкові, чи в Одесі та Миколаєві ми відчуваємо себе синами і доньками єдиної Христової Церкви і святкуємо у цьому Світлому тижні присутність між нами Воскреслого Спасителя. В обличчях цих дітей, в очах цих людей ви можете побачити надію на перемогу. Навіть коли нам сьогодні є важко, навіть якщо сьогодні ми плачемо, то плачемо із надією, адже відчуваємо, що Воскреслий Христос нас веде до перемоги.

Сьогодні наш жорстокий ворог полює на людей в Україні. Вчора було повідомлено, що на окупованих та нещодавно звільнених територіях кожного дня сотні тисяч людей потерпають від різного роду насильства, серед якого найгіршим є сексуальне насильство. З окупованих територій ми отримуємо вістки, що навіть діти стають жертвами цього злочину проти людяності.

Але ми разом. Ми разом протистоїмо злому і разом співаємо, що Христос воскрес. І ми разом живемо і працюємо для перемоги України. Від усіх цих людей, зібраних у цьому храмі, нашим братам і сестрам у цілому світі ми засилаємо пасхальний привіт і кажемо: «Христос воскрес, бо ми з України!» Воістину воскрес!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео