Звернення Глави УГКЦ у 60-й день повномасштабної війни, 24 квітня 2022 року

24 квітня 2022, 10:00 4

Христос Воскрес!

Сьогодні цим радісним пасхальним привітом Україна вітає своїх синів і дочок, і цілий світ. Сьогодні ми в Україні святкуємо найбільше християнське свято — Воскресіння Христове, Пасху Господню. Святкуємо її у 60-ий день війни, яку росія принесла на українську землю. Святкуємо Пасху під час війни. Але ця небесна, божественна радість сьогодні сходить до нас із небес, до понівечених українських домівок, до десяти мільйонів біженців, які покинули свої рідні домівки. Приходить також до тих, які своїми грудьми захищають свою Батьківщину. Але український народ святкує Пасху!

Свято Воскресіння Господнього для нас є святом великої радості і великої надії. Ми маємо надію як народ, як держава, як Церква, тому що у нас і з нами сьогодні воскрес Христос.

Сьогодні це пасхальне свято по-особливому переживається дітьми України. Ми відчуваємо, що небесною радістю можемо перемагати, перемагати наш смуток, наш біль і наш плач. І свято Воскресіння Христового є великим святом переміни. Бо так як тоді, при порожньому гробі у цей пасхальний ранок у Єрусалимі ангел Господній жінкам-мироносицям плач на радість перемінив, так і сьогодні співом «Христос воскрес!» наш Спаситель, який переможно виходить із гробу, перемінює смуток України на пісню надії, сльози розпачу і горя перетворює на сльози радості, бо Христос воскрес.

Але навіть у цей святий воскресний день наш ворог не полишає своїх спроб вбивати українців на нашій землі. Навіть на російських ракетах, бомбах і снарядах, які сьогодні несуть смерть на наші землі, ворог цинічно пише: «Христос воскрес!» Але Воскресіння Христове сьогодні стає силою перемоги саме України. Адже так як і Христос на третій день воскрес із гробу, так само на третій день із гробу він підносить Україну, руйнуючи плани ворога.

Тож сьогодні Україна тішиться, а ворог плаче. Так само як ад засмутився, бо повалений, як каже апостол, засмутився, бо на нього прийшов кінець, — каже Йоан Златоустий. «Схопив людину, а на Бога натрапив; схопив те, що бачив, а упав через те, чого недобачав». Так само і наш ворог падає в Україні через те, чого недобачав. Недобачав цієї віри і надії у силу Божу, яка сьогодні проявляє себе у всій повноті у силі українського народу.

Я всіх вітаю з цим великим святом! Сьогодні в українців народився спонтанний клич перемоги. Коли українці вітають один одного із перемогою над ворогом і його черговою поразкою на полі битви, то кажуть: «Добрий день! Ми з України!» Сьогодні ж на весь світ ми хочемо сказати: «Христос воскрес! Ми з України!» І відтак відповідаємо: «Воістину воскрес! Ми з України!» І з нею разом вістуємо усьому світові світлу радість Пасхи Господньої.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео