Звернення Глави УГКЦ у 6-й день війни, 1 березня 2022 року

1 березня 2022, 10:00 8

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Вітання від первопрестольного Києва, українського Києва. І я сьогодні маю для вас гарні новини — сьогодні є 1 березня 2022 року. Це означає, що починається календарна весна. І хоча сьогодні білий сніг притрусив нашу столицю, але весна невпинно приходить на землю України. Так само як підсніжник, який пробивається крізь сніг, щоби показати свою квітку. Так і крізь жахи війни пробивається невмолимо, постійно і сильно цей день світла миру для нашої землі.

Ми сьогодні переживаємо вже шостий день кривавої і несправедливої війни. У ці останні хвилі, зокрема цієї ночі, ми бачили нові жахи цієї війни. Ми бачили знищені школи, дитячі садочки, кінотеатри, музеї, а над ранком ракета влучила в пологовий будинок.

Питаємося, за що? Жінки і новонароджені діти. Чому вони є жертвами цієї війни? Але ми молимося. Ми стоїмо. Ми з вами є народ, будує, захищає ціною власної крові, мир в Україні і в цілому світі. Ми молимося за наших воїнів, ми молимося за всіх тих, які сьогодні підтримує боротьбу за мир в Україні. Ми бачили в цих днях геройство простих людей. Ми оплакували жертв ракетних бомбардувань у Харкові, але вчора ми бачили, як мешканці міста Бердянськ з голими руками вигнали озброєне військо зі свого міста із гаслом Бердянськ — це Україна. І над міською ратушею залишився майоріти український прапор.

Воістину сповняються слова Христа: «Ніхто не має більшої любові як той, хто життя своє віддає за друзів своїх».

Ми бачимо, що не ненависть, а любов перемагає. Любов народжує героїв, а ненависть — злочинців.

Тому я заохочую всіх вас — учімся любити в цей трагічний час. Не даймо заполонити себе ненависті, не використовуймо її мови і слів. Як каже народна мудрість, хто ненавидить ворога, той уже є ним переможений.

Переможемо силою любові до своєї Батьківщини, до Бога і до ближнього.

Завтра за закликом Святішого Отця увесь світ буде постити і молитися за мир в Україні.

Закликаю всіх дочок нашої Церкви в Україні і на поселеннях приготуватися до завтрашнього дня і провести його в дні посту і молитви.

Дуже ваш прошу, молімося не тільки за мир в Україні, але молімся за наших ворогів, за їх навернення, за навернення Росії. Як просила нас Фатімська Богородиця.

Засилаю вам Боже благословення, яке є передаванням сили благодаті Святого Духа, миру Христового для всіх вас.

Благословення Господнє на вас з Його благодаттю і чоловіколюб’ям завжди нині і повсякчас і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео