Звернення Глави УГКЦ у 46-й день війни, 10 квітня 2022 року

10 квітня 2022, 10:00 3

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі, брати і сестри!

Сьогодні неділя 10 квітня 2022 року і Україна переживає уже 46-й день всенародного спротиву, нападу, агресії, війни росії, яку вона веде проти України.

Український народ відчуває, що ця війна це не є війною лише проти якоїсь державної структури чи лише проти якоїсь частини українського суспільства. Це тотальна війна на знищення всього нашого народу. І ми це бачимо. Бачимо по наслідках, по плодах дії окупантів на нашій землі.

Останній день, остання ніч були часом активних бойових дій в Україні. Знову здригалися вночі наші міста і села. Знову текла кров по українській землі і лилися сльози. Мужньо стоїть наш Харків і Харківщина мужньо обороняється проти нападника. Важкі бої ідуть на Півдні України. Місто-мученик Маріуполь мужньо захищається. Херсонщина мужньо протистоїть окупантам і очікує свого звільнення українським військом.

Сьогодні особливі молитви линуть до Одеси. В Одесі сьогодні запроваджено цілодобову комендантську годину. І хоча сьогодні неділя, всі ми спішимо до наших храмів для того, щоб взяти участь у Божественній Літургії, сьогодні віруючі люди в Одесі не зможуть цього зробити. Тому ми сьогодні особливо молимося за Одещину, за місто над Чорним морем, яке є особливою перлиною України.

В цю неділю я закликаю всіх, усіх християн, які спішитимуть до своїх храмів, про молитву за Україну і за український народ. Пожертвуймо Божественну Літургію за перемоги добра над злом в Україні, за звільнення української землі від несправедливого загарбника. Сьогодні, особливо в неділю, християни спішать до своїх храмів для того, щоб в особливий спосіб сповнити три Божі заповіді Декалогу. Господь Бог каже до свого народу: «Я є Господь Бог твій, не будеш мати інших богів, окрім Мене. Не взивай даремно імені Господа Бога твого. І пам’ятай святий день святкувати». Ці три заповіді визначають наше відношення до нашого Бога, Творця і Спасителя. Вони захищають цей життєдайний стосунок кожної людини, кожного творіння зі своїм Творцем, з джерелом нашого життя, нашого існування, з джерелом нашої сили і джерелом нашої перемоги.

Цими днями в Україні відкриваються страшні злочини окупантів. І саме в неділю я би хотів пригадати обставини, які просто потрясли всіх віруючих людей. На Чернігівщині в селі Лукашівка у православному храмі Вознесіння Господнього, який є пам’яткою архітектури, окупанти встановили свій штаб. Вони збезчестили православний храм. Там допитували, піддавали тортурам людей. І тепер довкола цього храму ми знаходимо десятки тіл невинно убієнних українців. Ті, що називають себе православними християнами, збезчестили храм і те місце, де треба було шанувати Боже ім’я, перетворили на місце тортур, знущання і вбивства.

Господи, допоможи нам шанувати стосунок з Тобою! Допоможи нам бути добрими Твоїми дітьми! Допоможи нам шанувати, святкувати святий день так, як Ти від нас цього очікуєш!

В цей день ми молимось: Боже, благослови український народ! Дай перемогу українському війську! Захисти життя мирних жителів! Боже, благослови Україну!

Благословення Господнє на вас, Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Інші фото та відео