Звернення Глави УГКЦ у 361-й день війни, 19 лютого 2023 року

19 лютого 2023, 19:15 36

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні неділя, 19 лютого 2023 року Божого, а в нас, в Україні, вже 361-й день великої, жорстокої, повномасштабної війни, яку російський окупант і агресор приніс на нашу землю.

Знову впродовж останньої доби наша українська земля була епіцентром масованого ракетного удару росії. За ранковими повідомленнями, щонайменше 15 крилатих російських ракет ударили по наших населених пунктах на Хмельниччині, Дніпропетровщині, Донеччині та Херсонщині. Зранений наш Хмельницький. За останню добу російські ракети вбили п’ятьох мирних жителів і близько десяти поранили. Але ми ще не знаємо числа всіх жертв, тому що тривають рятівні роботи. Знову під ударами опинилася Харківщина, зокрема міста Куп’янськ і Вовчанськ. На тих кривавих землях маємо вбитих і поранених. Тяжкі бої йдуть на Луганщині та Донеччині, зокрема біля Авдіївки, тримаються міста Бахмут і Вугледар. Ведуться бої також у Запорізькій області, біля міст Оріхове та Гуляйполе.

Як і в попередні дні, ми дякуємо Господу Богу за те, що живі, що можемо сьогодні працювати, служити Господеві та рідному народові.

Сьогодні — день Господній, неділя. Усі ми спішимо до храмів, щоби стати перед Божим обличчям. Нині, у М’ясопусну неділю, лунає Боже слово Євангелія, яке описує Страшний суд. Це Боже слово постійно нагадуватиме нам: «Те, що ви зробили одному з Моїх найменших, ви Мені зробили».

Ця неділя в нашій Церкві є Днем соціального служіння. Ми просимо всіх наших вірних прийти до храмів і скласти пожертву, щоб ми могли послужити найбільш потребуючим. Бо за допомогою молитви, добрих вчинків сьогодні можна врятувати людське життя. Соціальне служіння — це продовження богослужіння поза мурами храмів.

Ми вкотре кажемо: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Продовжуємо роздуми над темою покликання. Сьогодні бажаю звернути вашу увагу на покликання до певної сфери людської діяльності, до певної професії. Наша Київська Церква з давніх-давен була матір’ю і учителькою свого народу, творила середовища освіти і науки. Зокрема в новітні часи вона допомагала своїм вірним здобувати фахове знання і вміння, підтримувала різні професійні школи.

Покликання до певної професії — це особливий Божий дар. Якщо ми як фахівці щодня не зростаємо, то занепадаємо. Якщо не розвиваємося, то починаємо деградувати. Хоч би яким видом діяльності людина займалася, вона завжди повинна вдосконалюватися в тому, що робить.

Якщо людина обрала ту професію, яка відповідає її покликанню, тоді вона щаслива від того, що робить. Ми захоплюємося тими людьми, які, наприклад, є лікарями чи вчителями за покликанням. Тому дуже важливо допомогти молодій людині обрати саме ту професію, яка відповідає її покликанню. Кожна особа, здобуваючи фах, має відчути в собі покликання до нього.

Роздумуючи про майбутню професію, кожна людина має віднайти, відкрити в собі особливий Божий дар, який кличе саме до цього виду діяльності. Для сучасного українського суспільства ця проблема є вкрай актуальною, адже значна частина молоді здобуває професію, на жаль, не за покликанням, а з огляду на майбутнє збагачення чи на популярність певного виду діяльності, а потім почувається нещасною, не задоволеною з того, що робить. Скільки молодих людей закінчують вищі навчальні заклади за спеціальністю, яку потім покидають, занедбують і працюють цілком за іншою. Тож дуже важливо допомогти молодій особі обрати саме той фах, до якого кличе її Господь.

Обираючи спеціальність, треба думати не так про власне збагачення, як про те, щоб можна було принести більше добра іншій людині, послужити рідному народові, Батьківщині. Наша професія — це тільки засіб, інструмент для того, щоб послужити. Тому сьогодні подякуймо Господу Богу за всіх тих, хто працює, жертвує собою через свою професію, аби зміцнювати нашу державу, будувати спільне благо українського народу.

Цієї неділі помолімося за нашу Батьківщину. Боже, поблагослови наш народ! Боже, поможи нам віддати всі наші дари, знання, вміння, професійний хист на служіння Україні та нашою працею і професіоналізмом зробити все для того, щоб Батьківщина ставала щоразу кращою, розвивалася! Боже, через нашу працю благослови українську землю! Боже, поблагослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, поблагослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео