Звернення Глави УГКЦ у 335-й день війни, 24 січня 2023 року

24 січня 2023, 16:38 41

Христос народився!

Дорогі брати і сестри!

Сьогодні вівторок, 24 січня 2023 року, а в України 335-й день великої, повномасштабної війни.

Знову впродовж минулої доби на всій лінії фронту йдуть тяжкі бої. Найважче нашим хлопцям на Донеччині та Луганщині. Нашими молитвами, працею, самопожертвою хочемо підтримати українських військових, які сьогодні своїми грудьми захищають наше життя і нашу свободу. Ворог продовжує обстрілювати майже всю територію України, особливо прикордонні прифронтові міста й села. Лише за одну добу він завдав дев’ять ракетних ударів по Донецькій, Запорізький і Харківській областях. А скільки випущено снарядів з артилерії та інших видів зброї, годі порахувати.

Молячись за тих, кому найважче, підтримуючи тих, хто бореться, ми сьогодні хочемо сказати на весь світ: Україна жива, Україна бореться, Україна стоїть, Україна молиться!

Дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі, що можемо далі працювати, служити Господу Богу і своєму народові.

Ми продовжуємо роздумувати над даром Таїнства Хрещення, тому що переживаємо літургійний період посвяття Богоявлення, свята Хрещення в Йордані нашого Спасителя. Ми роздумували над тим, що з нами відбулося в момент нашого хрещення. Говорили, що Таїнство Хрещення є фундаментом християнського життя і нашим завданням є ділитися даром віри. Кожен християнин повинен привести інших людей, які ще не охрещені, не знають нашого Спасителя, Його істини, до цієї купелі відродження.

Сьогодні роздумаємо над ще одним важливим даром, який ми, християни, отримали через Таїнство Хрещення. Це дар, який кличе до єдності. Той християнин, який не дбає про єдність між християнами, — не вповні розуміє той дар Божий, який сам отримав у Хрещенні. Ми віримо, що всі ті, що в Христа хрестилися, у Нього зодягнулися, саме в день Хрещення — усі єдині. Попри те, що між нами, християнами, нині існує ще багато поділів і протистоянь, що Христова Церква розділена на конфесії, святі люди кажуть нам, що, на щастя, церковні поділи не досягають небес. Церковне тіло розділене лише в земному вимірі.

Ми, християни, мусимо прагнути до єдності між нами, тому що це та молитва і те завдання, які залишив нам сам Господь Ісус Христос. На Тайній вечері Він молився до свого Отця за учнів: «Хочу, щоб вони були єдині, Отче, як Ми єдині». Це завдання ми намагаємося і сьогодні здійснювати через міжконфесійний рух за єдність християн, який називається екуменізмом. Цими днями якраз завершується щорічний Тиждень молитов за єдність християн. Ми всі намагаємося усвідомити, що усіх християн єднає Хрещення. Адже кожен, хто був охрещений через поливання водою чи занурення із прикликанням Пресвятої Тройці, той отримав дійсне, справжнє Хрещення. Ми ісповідуємо, що навіть мирянин може охрестити того, хто шукає Хрещення, якщо проливатиме на нього чисту, джерельну воду чи занурюватиме його і вимовить таку формулу: «Хрещається слуга Божий (Божа), далі кажуть ім’я, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

І тому це Таїнство Хрещення, яке дійсне в усіх конфесіях, котрі здійснюють Хрещення в такий спосіб, єднає всіх християн, є фундаментом оцього руху за єдність християн. Можемо сказати, що цей рух за єдність, це здійснення наказу Христа, щоб усі були одно, є таким давнім, як спільнота Христових учнів, спільнота Христової Церкви. В усі часи виникали різні поділи, роздори, але Таїнство Хрещення, печать якої ми носимо у своїй душі, просто не дає нам заспокоїтися — вона палить нас вогнем Духа Святого і штовхає шукати тієї єдності. Бо кожен християнин вірить в Бога Отця і отримав Божественне усиновлення в Таїнстві Хрещення. Ми всі віруємо у нашого воплоченого Бога Ісуса Христа, в ім’я якого ми хрестилися. Ми всі носимо одного і того самого Духа Святого, той дар усиновлення. Тому каже апостол Павло, що є один Господь, одна віра і одне Хрещення.

Особливо в Україні ми бачимо, що єдність між християнами є запорукою єдності нашого народу. Наш праведний митрополит Андрей Шептицький у своєму посланні «Як будувати Рідну хату?» стверджував, що єдність національна основується на єдності церковній, і за ту єдність ми тепер мусимо боротися, над нею працювати, її будувати.

Ми сьогодні просимо: Господи, допоможи нам, християнам третього тисячоліття, знайти бажану єдність і здійснити Твоє завдання, Твою молитву, щоб усі були одно! Боже, благослови наш український народ, наше військо! Боже, подай нашому багатостраждальному людові, нашій Батьківщині Твій справедливий, небесний мир!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Христос народився! Славімо Його!

Інші фото та відео