Звернення Глави УГКЦ у 305-й день повномасштабної війни, 25 грудня 2022 року

25 грудня 2022, 16:50 40

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні неділя, 25 грудня 2022 року, а в Україні вже розпочався 11-й місяць, 305-й день, великої, повномасштабної війни, яку ворог приніс на мирну українську землю. Пішов 305-й день усенародного спротиву, протистояння агресору, неймовірного зусилля для захисту Батьківщини, народу, життя і гідності людини.

Впродовж останньої доби на фронті тривали тяжкі бої. Палає «вогняна дуга» на Донбасі, Луганщині, Донеччині. Ворог намагається вбивати українців і на мирних територіях. Вчора ми довідалися, що на Сумщину знову зайшла група російських вбивць, аби знищити мирне населення. Відбувалися невпинні обстріли сіл і містечок на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині.

Вчора нас знову потрясла нелюдяна атака росіян на багатостраждальний Херсон — ворог завдав потужного удару по центр міста, внаслідок чого загинуло 10 людей і близько 60 було поранено. На Херсонщині ведуться відновлювальні роботи та розмінування території. На жаль, вчора також загинуло троє наших героїчних розмінувальників, які намагалися очистити українську землю від російських вибухових предметів.

Незважаючи на такі драматичні обставини, сьогодні, у цю святу неділю, ми хочемо проголосити добру новину на весь світ, що Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Нині багато християн, чимало синів та дочок і нашої Церкви, які живуть за григоріанським календарем, святкують Різдво Христове. Україна так чекає цього Різдва! І так багато хто хотів у нас його цього року вкрасти. Ворог, який прийшов на нашу землю, хоче позбавити нас всього: життя, Батьківщини, навіть Церкви. Але Різдва в українців украсти він не зможе! Так багато точилося дискусій про те, чи взагалі можна святкувати під час війни, чи можна радіти під час таких драматичних обставин. Але ми хочемо сказати собі та всьому світу: Різдво — це свято, яке приготувала не людина, але Бог! Незважаючи на нашу неміч, на наше горе і наш біль, Христос приходить, щоб народитися між нами. Небесна радість приходить до України!

Також багато хто хотів вкрасти Різдво в українців, привносячи різні західні віяння і бренди. На жаль, чимало людей, цього не усвідомлюючи, піддається спокусі святкувати Різдво без Христа, наслідуючи різні комерційні, інколи навіть ідеологічні впливи. Ми ж хочемо всіх запросити на свято народження Христа Спасителя. Хочемо сказати, що немає Різдва без народження. Зміст цього свята — радість присутності між нами живого воплоченого Бога. Приймімо цю різдвяну радість в образі маленького Дитяти, Божественного Дитяти, новонародженого Христа, який ділиться з нами відвічною любов’ю з небесною ніжністю!

Хочу привітати всіх синів і дочок нашої Церкви в різних частинах Земної кулі, усіх християн, які нині святкують народження Спасителя між нами. Хочу подякувати християнам світу за те, що відмовляєтеся від світла, щоби бути солідарними з українцями, які потерпають від браку електроенергії. Дякую вам за те, що обмежуєте тепло у ваших храмах і домівках, щоби бути солідарними з українцями, які потерпають від холоду, який російський агресор використовує як зброю проти українців. Дякую всім за солідарність з Україною!

Особлива подяка нині від України Папі Франциску. Вітаючи вас, Святіший Отче, з цим святом, хочемо подякувати за те, що ви стали осердям вселенської солідарності з багатостраждальним українським народом. Ми всі були зворушені вашими сльозами на Іспанській площі у Римі в день Непорочного зачаття, коли близько 30 секунд ви не могли говорити, але у глибокому зворушені плакали над горем України. Ми дякуємо вам за те, що організовуєте незчисленні види допомоги, які Вселенська Католицька Церква скеровує багатостраждальному українському народові.

У цей різдвяний час Святіший Отець вкотре прислав свого посланця — кардинала Краєвського, який привіз термобілизну від італійських гірськолижників, і вона вже поїхала на фронт, щоб обігріти наших воїнів. Велику кількість генераторів привезли від Папи, щоби вони освітлювали домівки тих, кого російський окупант хотів би занурити в темряву. Через такі конкретні жести християнської любові ми відчуваємо, що з нами Бог, відчуваємо, що ми не забуті і не покинуті у своїй біді, що Господь Бог приходить, аби народитися сьогодні в Україні.

Нехай ця різдвяна радість завітає до кожного дому. Радіймо в цей день! Цієї радості ніхто не зможе в нас вкрасти!

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Ісусе, прийди до них, народися між ними, зігрій їх своїм небесним теплом, просвіти своїм небесним різдвяним світлом! Боже, новонароджений Спасителю, Князю миру, поблагослови нашу багатостраждальну українську землю Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюбʼям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео