Звернення Глави УГКЦ у 301-й день війни, 21 грудня 2022 року

21 грудня 2022, 13:05 20

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Cьогодні середа, 21 грудня 2022 року, а в Україні вже 301-й день великої, як її ще звуть, повномасштабної, війни, яку росія принесла на мирну українську землю.

Знову на всій лінії фронту йдуть важкі бої. Проте на Луганщині та Донеччині вже котрий день явно вимальовується так звана вогняна дуга, яка починається від міста Сватового на Луганщині і тягнеться до Бахмута, Авдіївки та Соледара на Донеччині. Там просто палають міста і села нашої Батьківщини, ведуться дуже активні бойові дії.

Ворог невпинно обстрілює населені пункти нашої Батьківщини. Зберігається небезпека ракетних ударів з боку російського агресора по всій території України. Але найбільше страждають прифронтові міста і села. Буквально вчора ворог з артилерії обстріляв місто Вугледар і село Торецьке на Донеччині, спричинивши великі руйнування серед житлової інфраструктури цих населених пунктів. Загинули люди, є поранені… Росіяни щодня методично обстрілюють щойно звільнений Херсон. Подумайте тільки, за вчора це місто було обстріляно 71 раз! Знову є загиблі й поранені. Страждає наша Харківщина: Костянтинівка і Вовчанськ знову стали мішенями жахливих російських ударів.

Але українське військо крок за кроком звільняє нашу Батьківщину. Біля Сватового та Кремінної наші мужні воїни йдуть у наступ, поступово звільняючи українську землю. Це здійснюється коштом неймовірних зусиль, людських жертв, поту і крові нашого народу.

У наших містах і селах бракує електрики, тепла та води. Адже майже половина інфраструктури енергозабезпечення України знищена. Ще жодна країна в сучасному світі не переживала таких викликів в енергетичній сфері, як наша Батьківщина.

Але ми цього ранку можемо проголосити на весь світ, що Україна стоїть, Україна бореться і Україна молиться! І ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що живі, що можемо стояти перед Божим обличчям і трудитися для нашого народу, нашої Церкви та Батьківщини.

Ми продовжуємо молилися про нашу українську молодь, підтримувати її. Сьогодні задумаймося, про що вона мріє, чого прагне і за що змагається. Слухаючи наших дівчат і хлопців, можна зрозуміти, що найбільше їм лежить на серці прагнення жити у свободі від насильства. Серед цієї війни, яка є апогеєм насиллля, приниження людської гідності і заперечення права людини на життя, наша молодь прагне миру, не примирення якихось ідей, а справжнього миру, який є свободою від насильства, як це влучно пояснила мені одна дівчина. Ми, як християни, знаємо, що мир — це невід’ємна властивість Бога. Та водночас це завдання для нас, людей. Готуючись до Різдва, ми очікуємо народження того, кого пророк Ісая назвав Князем миру. Бо це про Нього ангел сповіщає, кажучи: «Слава во вишніх Богу й на землі мир в людях Божого благовоління».

Кожен, хто намагається досягти миру без Бога, забуває, що ми більше не живемо в раю і що є грішниками. Справжнього миру, якого прагне молодь, без Бога не існує. Відсутність миру на землі — це знак того, що порушена єдність між Богом і людством. Історія людства характеризується насильством, поділами, кровопролиттями як великими ранами відокремлення людини від Божественного миру і Бога, який є його джерелом.

Люди прагнуть миру, який втратили через гріх. Визнаймо: прагнучи миру, людство мовчки прагне Бога. Апостол Павло каже, що Христос — наш мир. Прагнучи жити у свободі від насильства, наша молодь бажає Божої близькості, чекає приходу на світ Князя миру. Допоможімо всі разом — в Україні та на поселеннях, у контексті Вселенської Церкви та світового співтовариства — нашій молоді здійснити її мрію. Будуймо мир як життя у свободі від насильства у будь-яких його проявах: психічному, психологічному, фізичному та фінансовому, на різних етапах життя людини та в різних середовищах (вдома, на вулиці, у навчальному закладі, на роботі тощо). Молімося за мир, завжди сильніший за будь-яку війну, — за мир, який прийде з відновленої єдності людини з Богом в особі нашого Спасителя Ісуса Христа.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови захисників миру — наших воїнів. Бо справедливим християнським воїном є той, хто захищає мир і за нього віддає своє життя на фронті. Боже, благослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео