Звернення Глави УГКЦ у 268-й день війни, 18 листопада 2022 року

18 листопада 2022, 16:04 38

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні п’ятниця, 18 листопада 2022 року, а Україні вже 268-й день великої війни, яку росія принесла на нашу мирну рідну землю.

Знову впродовж останньої доби на всій лінії фронту йшлитяжкі, кровопролитні бої. Найбільш запеклими вони є на Донеччині, де наші воїни стримують ось уже котрий місяць невтомні, нестримні атаки російського війська на нашу Батьківщину.

Водночас росія продовжує обстрілювати з різного виду зброї наші мирні міста і села, систематично знищуючи нашу критичну інфраструктуру. Постраждала наша Одещина, Дніпропетровщина, звільнена Луганщина. На всій територіїУкраїни здійснюються відключення електроенергії, якічасом спричинені критичними обставинами енергосистеми країни. Ми дякуємо нашим енергетикам, які борються за те, щоб наші міста і села мали світло, а значить тепло, і мимогли жити в таких непростих умовах цієї холодної пори року.

Разом із тим ми спостерігаємо нову хвилю внутрішньоїміграції, яка спричинена зниженням температури і обмеженням системи електропостачання та опалення в домівках наших людей. Сьогодні, відповідно до офіційних даних, в Україні зареєстровано 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб. І ми стараємося їх прийняти, відкрити їм наші серця, наші домівки, їх зігріти, нагодувати, усе зробити для того, щоб послужити людині, яка опинилася у скрутних обставинах під час війни.

Та, незважаючи на біду, холод і брак елементарних засобів для життя, ми і сьогодні, цієї пори року, можемо сказати: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться. Ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що живі, що можемо продовжувати трудитися на благо нашої Батьківщини і день за днем наближати цей день перемоги України.

Продовжуємо наші роздуми над тим, як нам зцілювати рани України. Цими днями ми говорили про звичайні йнадзвичайні способи, через які Господь Бог діє в тілі своєї Церкви і свого народу, зцілюючи наші рани. Зокрема, звертали увагу на Святе Таїнство Єлеопомазання, яке Господь Бог дарував нам як особливий момент нагоди для зцілення душі і тіла. Ми зауважували, що не можемо вимагати від Нього повсякчасно творити чуда, щоб нас зцілювати. Проте ми вдячні Йому за постійну присутність у тілі нашої Церкви, за таїнственне зцілення ран людини силою і діянням Святого Духа.

Сьогодні хочу звернути вашу увагу на ще один великий дар, спосіб лікування ран, який Господь Бог дарував нам, віруючим людям. Це — сила молитви. Молитва нас лікує. Молитва нас преображає. Молитва зцілює кожного, хто стоїть перед Божим обличчям.

Ми знаємо, що молитва — це піднесення, відкриття людського серця до Бога. Ми знаємо, що Дух Святий, який спочиває в нашому серці, кличе нас до цього спілкування з Небесним Отцем, із Христом-Спасителем і навчає нас, як і про що ми повинні молитися. Входячи в те цілюще середовище сопричастя з особами Пресвятої Тройці, ми маємо розуміти: щоразу, коли ми відкриваємо перед Богом наші рани, то отримуємо від Нього благодать зцілення. Тому молитва є дуже важливою для того, щоб вистояти в цій війні. Єднання з Богом через молитву, преображення в молитві простору, часу, нашої внутрішньої особи йтілесного виміру допомагають людині здобути психологічну рівновагу та мир, а також перетворюються на фундамент нашого загального здоров’я.

Християни, священнослужителі, медики, пацієнти та всі інші покликані плекати поглиблену особисту молитву, засновану на читанні Святого Письма, пізнанні істин Христової віри. Важливо також розпочинати відвідинихворих із молитви за них. Ніколи хай не забракне тим, хто страждає, молитви Церкви. Пам’ятаймо в нашій щоденній молитві про тих, кого болять рани цієї війни.

А тепер прошу послухати слово праведного митрополита Андрея Шептицького про силу молитви, про те, наскільки вона важлива для того, щоб ми могли вимолити Божий мир для нашої Батьківщини. Бо від людини походить війна, а від Бога приходить мир. Каже Андрей Шептицький так: «А коли ми молимося про мир для людства, то оскільки більше нам треба молитися про мир серед нашого народу, про мир внутрішній, про те, щоби зупинилася усякого виду ненависть, щоби були усунені роздори, ворожнеча. І зі сльозами говорю вам це, щоб зупинилося усяке кровопролиття. Світ гине з браку любові, гине від людської ненависті. Не переставаймо ж благати Всевишнього про обильні теплі дощі Його святої благодаті, благодаті Святого Духа, які Він нам посилає з неба».

Боже, благослови Україну! Боже, зійшли оцей дощ теплої благодаті Святого Духа на нашу багатостраждальну українську землю! Боже, відкриваємо перед Тобою всі наші рани — рани нашої душі та нашого тіла! Боже, злий на них цілющу благодать Твого Пресвятого Духа! Боже, врятуй наших хлопців і дівчат на фронті, благослови наше військо! Боже, обдаруй нашу землю Твоїм небесним, справедливим миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео