Звернення Глави УГКЦ у 218-й день війни, 29 вересня 2022 року

29 вересня 2022, 11:30 28

Зранку 29 вересня 2022 року, у 218-й день війни росії проти України, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, звертаючись у щоденному відеозверенні до українців і всіх людей доброї волі, розповів про ситуацію на фронті, продовжив серію роздумів про джерело стійкості українського народу й уділив архиєрейське благословення.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні четвер, 29 вересня 2022 року, а український народ терпить уже 218-й день великої, жахливої, кривавої війни, яку російський окупант приніс на нашу мирну українську землю.

Впродовж останньої доби знову вся лінія фронту палала. Ворог застосував усі види зброї, яку посідає, проти наших мирних міст і сіл. Відповідно до ранкових повідомлень, лише за останню добу по українських населених пунктах було випущено 3 крилаті ракети, завдано 8 авіаударів та 82 удари реактивними системами різного виду. Внаслідок цього 28 міст і сіл зазнали жахливих руйнувань і пошкоджень. Кривий Ріг і Миколаїв були масовано обстріляні ворогом. Але найбільше цього ранку болить нас серце за місто Дніпро, де вночі ворог навмисно поцілив у житлові квартали. Є багато загиблих, зокрема діти, і поранених.

Цими днями в Україні перебуває моніторингова місія ООН, яка невпинно фіксує жахливі військові злочини російського окупанта. І ось нещодавно, думаю, весь світ потрясло твердження заступника генсека ООН Розмарі Ді Карло про те, що такої великої кількості військових злочинів Організація Об’єднаних Націй ще ніколи не фіксувала.

Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Сьогодні хочу роздумати над наступною важливою засадою стійкості українського народу, яку спонтанно виявляють сини і доньки нашої Батьківщини, стаючи на її захист. Ця засада нині стала немовби одним із гасел нашої борні, яке каже: світ змінюють не ідеї, а справи.

Замало мати гарні думки, побажання. Кожний добрий намір потребує насамперед доброго серця, у якому хоче оселитися, а відтак - роботящих рук, які б цю ідею перетворили на добру справу. Тому ми кажемо в Україні, що мудрі справи змінюють світ на краще. Ми бачимо, як у мирних містах і селах під час війни люди відчувають, що не можуть сидіти склавши руки, навіть коли вимушено перебувають у бомбосховищах.

Проте замало щось робити, треба втілювати в життя певні принципи, які приніс на наші землі чесний і животворний Хрест Господній, той знак християнської мудрості, якому ми тепер поклоняємося і мудрість якого втілюємо у своєму житті. Серце народу якраз проявляється в тій ціннісній діяльності заради миру і добра. Я спостерігаю за нашим народом у ці драматичні моменти і дивуюся його мудрості, якою наповнене його серце, а відтак тій мудрістю, що проявляється в конкретних справах. Якщо ми разом чинимо добро, то можемо встоятися. Наша стійкість перетворюється на мудру справу, а мудра справа додає нам стійкості. Українці сьогодні незламні, бо усвідомлюють, що обстоюють правду, своє право на свободу, що жертвують собою заради миру і добра.

Хочу сердечно подякувати всім тим, хто невпинно чинить добрі і мудрі справи, виявляючи своє щире серце, і в Україні, і в інших країнах світу. Той, хто сьогодні сповнений силою Божої премудрості, яка втілюється в його серці, відчуває, що повинен стати на боці України, яка страждає і в якій проливається дитяча кров.

Офіс генпрокурора України стверджує, що на сьогодні в Україні офіційно зафіксовано смерть 396 дітей. Найбільше дитячою кров'ю скроплена Донецька, Харківська, Київська області.

Будьмо сповнені цієї мудрої справи захисту миру і добра разом! Пам'ятаймо, що не лише добрі гасла та ідеї, а й добрі, мудрі справи змінюють світ на краще!

Боже, благослови Україну! Боже, благослови дітей України! Боже, благослови українське військо, яке сьогодні захищає мир і добро мирного й доброго Божого народу України! Боже, благослови українську землю Твоїм небесним, справедливими миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Персони

Інші фото та відео

Дивіться також