Звернення Глави УГКЦ у 216-й день війни, 27 вересня 2022 року

27 вересня 2022, 15:10 24

Зранку 27 вересня 2022 року, у 216-й день війни росії проти України, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, звертаючись у щоденному відеозверенні до українців і всіх людей доброї волі, розповів про ситуацію на фронті, завершив серію роздумів про шанування Бога-Творця через турботу про створений Ним світ й уділив архиєрейське благословення.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні 27 вересня 2022 року, а в Україні вже 216-й день великої війни, восьмий місяць жахливої дійсності, яку росія принесла на мирну українську землю.

Знову впродовж минулої доби наша земля плакала, страждала, волала до Бога і до світу про несправедливість, жертви, жахіття, руйнування, які спричинив агресор. Підсумовуючи цю добу, можемо сказати, що вона була пекельною для України.

За ранковими повідомленнями, росія вдарила по Україні 9 крилатими ракетами, завдала 22 авіаудари, здійснила 90 обстрілів ракетними реактивними системами. Від російських обстрілів постраждало понад 50 населених пунктів України. Найбільш інтенсивними обстріли були на Півдні нашої Батьківщини, на Дніпропетровщині. Остання доба справді була пеклом на землі для міст Нікополя і Марганця й інших населених пунктів, по яких було випущено понад 90 снарядів російської зброї. Особливо вчора ми з болем спостерігали за містом Первомайськом на Харківщині. Це місто розташовується на мирній території і туди прилетіло багато крилатих ракет, загинуло багато людей, щонайменше семеро ідентифіковані, серед них 15-річна дівчинка. Під обстрілами двічі за добу опинився наш славний Запорізький край. Зокрема, міста Запоріжжя, Одеса, Миколаїв вчора теж здригалися від ударів російського війська.

Найбільш інтенсивні бої йдуть на Донеччині. Центром зіткнень є місто Бахмут. Створюється враження, що ця лінія подібна до берега великого океану. Хвилі російських окупантів невпинно накочуються на стражденну донецьку землю, мов на кам’яний берег, і розбиваються, тому що українське військо тримає незламну оборону.

Незважаючи на невимовний біль, на велику напругу, на глибокі рани, які пережила і переживає Україна, ми все ж нині можемо сказати: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

А сьогодні Україна святкує Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього. Це свято, коли серед пекла, серед моря смерті Господь Бог виводить зло з української землі деревом життя. Сам Спаситель сьогодні розпинається на хресті в тілі українського народу і зі свого проколеного боку відкриває нам джерело життя, джерело Таїнств Христової Церкви, джерело життя вічного. Сьогодні Україна вшановує знак, символ перемоги над злом, дияволом і його слугами, усіма тими, хто сьогодні несе смерть, – вшановує чесний і животворний Хрест Господній і його силою рухається вперед.

У це свято знищення зла, перемоги над гріхом і смертю завершуємо роздуми над тим, як ми, християни третього тисячоліття, повинні черпати з того джерела життя, яке відкриває нам наш Бог – Творець і Спаситель. Ми замислимося над тим, як перемагати екологічний гріх, тобто злочин людини проти Божого творіння. Бог сприймає екологічний гріх як особисту зневагу з боку людини, якій доручав плекати, зрощувати цей дар творіння, що його дав їй у руки.

Пропоную вам для особистого іспиту сумління, а також нашої діяльності як учнів Христових у сучасних життєвих обставинах таке правило: «Намагайся уникати та долати екологічні гріхи, якими зневажаєш свого Творця і Спасителя, руйнуєш гармонію створеного світу, виснажуєш природу, загрожуєш здоров'ю та життю своїх ближніх і знищуєш спільну природну спадщину всього людства».

Ми бачимо, що людина, яка чинить будь-які види зла, насамперед руйнує саму себе. Гріх – це руйнування особи, її серця. Це момент, коли людина потрапляє в руки безумства самознищення, що є диявольською владою над нею.

Сьогодні, коли ми святкуємо звільнення від замкненого кола смерті та самознищення силою розп'ятого на хресті Спасителя, зробімо рішучу постанову, щоб намагатися докладати всіх зусиль, щоб те руйнування не зачепило мене і того світу, який є довкола мене. Плекаймо в собі силу для того, щоб протистояти будь-якому виду руйнування. Бо Господь Бог будує, а зло, слуги диявола – руйнують. Бог дає життя, а гріх і його слуги несуть смерть.

Господь Бог є Богом краси і гармонії. Слово «космос» означає прекрасне, впорядковане і гармонійне буття, а слово «хаос» – наслідок гріха людини в її житті та гріховний вплив на довкілля.

Боже, допоможи нам побороти власну неміч! Боже, допоможи нам усвідомити власну відповідальність за Твоє створіння і сотворений Тобою прекрасний, гармонійний світ! Боже, визволи нас із лабет гріха, який несе руйнування і смерть! Боже, допоможи нам усвідомити особисту відповідальність за Тобою створений світ, який Ти нам передав сьогодні в руки! Боже, уздорови екологічні гріхи українського народу, дай, щоб наш народ справді будував на своїй землі мир, правду і справедливість, плекаючи дар життя, який Ти сьогодні нам даєш!Боже, благослови Україну та українське військо! Господи, який розіп’явся за нас на хресті, поблагослови Україну Твоїм особливим, справжнім миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Персони

Інші фото та відео

Дивіться також