EN

Звернення Глави УГКЦ у 213-й день війни, 24 вересня 2022 року

24 вересня 2022, 07:52 18

Зранку 24 вересня 2022 року, у 213-й день війни росії проти України, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, звертаючись у щоденному відеозверенні до українців і всіх людей доброї волі, розповів про ситуацію на фронті, продовжив серію роздумів про шанування Бога-Творця через турботу про створений Ним світ й уділив архиєрейське благословення.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Сьогодні субота, 24 вересня 2022 року, і вже 213-й день, сьомий місяць, від початку цієї великої кривавої війни, яку росія розпочала проти українського народу.

Вчора був непростий день для нашої країни. Впродовж доби по всій лінії фронту йшли тяжкі бої. Найінтенсивніші велися на півночі та заході Донецької області – ворог активно атакує Бахмут, та довкола Херсону, зокрема на правому березі Дніпра. Окупант завдавав ударів по Україні з різного виду зброї: 3 ракетні, 13 авіа, 60 із реактивних систем. Постраждало понад 60 населених пунктів. Проте найбільше ми переживали за міста на Півдні України: Одесу, Миколаїв і Запоріжжя, яке щоночі опиняється під жахливими обстрілами. Вночі російська ракета знову влучила в багатоповерхівку – загинули люди, є багато поранених. Ведуться рятувальні роботи.

Росія почала проводити так звані референдуми на окупованих територіях. Всі розуміють, що під дулами автоматів, в умовах воєнного стану й окупації неможливе справжнє волевиявлення. Такого типу акції – це зневага демократичних принципів, гідності людської особи і дискредитація будь-яких державних інституцій, що перетворюються на ще один інструмент переслідування, приниження людини. Тому прошу всіх вірних, усіх людей доброї волі молитися за тих людей, волевиявленням яких хочу зіграти в політичну гру. Нехай Господь Бог допомагає нашим людям вижити в тих обставинах і зберегти свою гідність та любов до Батьківщини!

Сьогодні продовжуємо шлях дорогою пошани до Бога-Творця. Ми вже говорили, що шанувати Бога – це черпати благословення із джерела Божої сили. Повагою до Бога-Творця через повагу до Його творіння ми також будуємо спільний дім, яким є наше довкілля.

Принцип, над яким я хочу роздумати нині, такий: дбай про майбутнє своїх дітей. Виховуй у них любов до природи й культури, зокрема до культури екології. Виховуй у дітей відповідальність за Боже творіння як спільну спадщину, яку ми отримали від Творця. Очевидно, турбота про багатство, доручене нам Богом, – це не лише дбання про спадок, а й наше завданням його плекати і примножувати. Тому дуже важливо виховати тих, хто потім зможе гідно перейняти його від нас.

Культура екології повинна стати частиною виховання майбутніх поколінь у наших парафіях, катехитичних школах і закладах освіти держави. Коли ми інвестуємо у виховання дітей, то будуємо майбутнє, можемо бути певними, що спадщину, яку ми надбали, прийдешнє покоління зуміє правильно перейняти – не розгубить, а тільки примножить. Цю відповідальність за Боже творіння необхідно виховувати в наших дітях.

Боже, поблагослови Твоєю мудрістю, справжньою відповідальністю Твій народ! Боже, дякуємо Тобі за все те, що Ти нам дав! Допоможи нам ним правильно й мудро управляти та передати майбутнім поколінням. Боже, благослови Україну, український народ, наших захисників, які захищають нас на фронті! Боже, поблагослови та порятуй синів і дочок України, які опинилися на окупованих територіях! Боже, поблагослови нашу землю, народ, Батьківщину Твоїм справедливим миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні! Амінь.

Персони

Інші фото та відео

Дивіться також