Звернення Глави УГКЦ у 212-й день війни, 23 вересня 2022 року

23 вересня 2022, 15:39 8

Зранку 23 вересня 2022 року, у 212-й день війни росії проти України, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, звертаючись у щоденному воєнному відеозверенні до українців і всіх людей доброї волі, розповів про ситуацію на фронті, продовжив серію роздумів про шанування Бога-Творця через турботу про створений Ним світ і уділив архиєрейське благословення.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні п'ятниця, 23 вересня 2022 року, а український народ уже 212-ту добу героїчно протистоїть повномасштабній військовій агресії росії проти нашої Батьківщини.

Знову впродовж останньої доби, зокрема цієї ночі, на всій лінії фронту йшли тяжкі, кровопролитні бої. Ворог невпинно обстрілює мирні міста і села України. За ранковими повідомленнями, він наніс чотири ракетні удари по території нашої країни, 27 авіаударів, 75 ударів реактивними системами залпового вогню. Масованих обстрілів зазнала, зокрема, Сумщина - понад 130 обстрілів з різного виду зброї. Знову були поранені люди. На жаль, ворог систематично нищить наші населені пункти. Таке враження, що одним із його завдань є не так воювати із українськими військовими, як з українським народом, із мирними містами й селами. Лише за одну добу постраждало 45 населених пунктів України, здебільшого на сході й півдні. Найбільше наше серце болить за місто Запоріжжя, яке другу добу поспіль зазнає потужних ракетних обстрілів. Як відомо на цю мить, в основному постраждали елементи критичної інфраструктури міста.

Ворог посилює свою жорстокість на окупованих територіях. Зокрема, активно проводить примусову мобілізацію: виловлює чоловіків і змушує їх брати до рук зброю. Росіяни роблять це на територіях, які їм не належать. Це законна земля України! Відомо також, що чоловікам на півострові Крим заборонено виїжджати без дозволу місцевої військової влади.

Україна плаче, Україна стікає кров'ю, палають міста і села, гинуть люди. Але Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться.

Перед нами – холодний період цього року. Ми бачимо, що ворог хоче зробити все можливе, щоб українців вбивали не лише російські кулі, бомби і ракети, а й зимовий холод. Отож ми повинні бути мудрими, мусимо правильно підготуватися до цієї зими.

Тому я хочу роздумати над ще одним принципом пошани до Бога-Творця і Його створіння, який може бути життєдайним у час війни. Він каже: «Підвищуй енергоефективність повсякденного життя, заощаджуй енергію та ресурси, використовуй відновні джерела енергії». Ми бачимо, що російський окупант перетворює навіть постачання газу і нафти на зброю, щоб цієї зими українці мали якнайменше цих енергоресурсів. Але це правило - підвищення енергоефективності - запрошує нас зменшувати споживання газу, нафти та їхніх похідних.

Справді, ми можемо забезпечити вищу енергоефективність наших будинків, помешкань, краще зберігати тепло, яке маємо. Навіть більше, сучасна цивілізація допомагає людині отримувати щоразу ліпші засоби, за допомогою яких можна забезпечити свої потреби через відновні джерела енергії. Бачимо, наприклад, як на дахах українських будинків з’являються сонячні батареї, які виробляють електроенергію. Можна обігрівати приміщення також теплом нашої землі і не купувати дорогий російський газ. Тільки на це потрібно звернути належну увагу. Маємо плекати культуру задоволення своїх потреб із відновних джерел енергії.

Сьогодні хочу сердечно подякувати всім нашим науковцям, фахівцям різних інституцій, які допомагають творити ефективні способи використання відновних джерел енергії. Такі інструменти з року в рік стають дешевшими, а отже, доступнішими.

Запрошую всіх вас підготувати домівки до холодного періоду року. Перевірте вікна, двері, інші елементи вашої будівлі, чи надійно вони зберігають тепло. Наша церква має відповідну структуру, ціле бюро з питань екології, яке допомагає проводити «енергетичний аудит» наших приміщень, щоб з’ясувати, як можна заощаджувати на теплі й енергії впродовж холодного періоду цього року. Це допоможе нам вистояти, пережити непростий холодний період року, який є перед нами. Ба більше, допоможе нам зігріти не тільки себе, а й одне одного. Тепло наших сердець і наших домівок зігріє кожного, хто має небезпеку страждати від холоду.

Боже, благослови нашу Батьківщину! Боже, зігрій нас теплом Твого створеного світу! Боже, дай нам мудрість, щоб ми справді могли краще користати з того, що Ти нам даруєш! Боже, дай, щоб сучасна цивілізація рухалася в напрямку енергозбереження, щоб ми менше використовували вугілля, нафту і газ, які потім забруднюють атмосферу! Боже, дай нам мудрість, щоб правильно розпоряджатися тим даром створеного світу, який Ти нам даруєш! Боже, благослови Україну, українське військо, яке захищає нашу Батьківщину, і даруй нам, Твоїм дітям, Твій благословенний, справжній, справедливий мир!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Персони

Інші фото та відео

Дивіться також