Звернення Глави УГКЦ у 163-й день війни, 5 серпня 2022 року

5 серпня 2022, 10:00 3

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Сьогодні п’ятниця, 5 серпня 2022 року, і український народ уже 163-й день стоїть у нерівні боротьбі з російським окупантом, захищаючи Батьківщину в цій великій, несправедливій, безглуздій, святотатській війні.

Упродовж останньої доби Україна знову плакала та стікала кров’ю. Великий ракетний удар ворог наніс по місту Торецьк на Донеччині — вдарив в автобусну зупинку, де мирні люди чекали транспорту. Загинуло та було скалічено багато людей, пошкоджено православний храм, поранено священника. Це святотацтво вже переходить будь-які межі здорового глузду.

Упродовж цієї ночі важкі обстрілі здійснено по багатостраждальних Харкову й Миколаєву. Запоріжжя також пережило тяжку ніч — завдано ракетного удару по інфраструктурі міста. Ще багато можна говорити про наші міста, містечка, села на Сході та Півдні України. Але ми бачимо, що Україна вчиться перемагати і з Божою силою відстоює своє право на існування та свободу. Різні міжнародні інституції зауважують, що загарбники втрачають стратегічну ініціативу, а українці успішно боронять свою землю.

Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Упродовж кількох попередніх днів, ми крок за кроком роздумували над елементами молитовного читання Святого Письма, занурюючись у духовні правила мудрості слухання Божого слова, які впродовж тисячоліть надбала Христова Церква. Ми вчилися молитовного духовного читання Святого Письма — Lectio Divina. І вже зробили три перші кроки: приготування, читання, а відтак слухання — роздуми над прочитаним, почутим Божим словом.

Сьогодні зробімо наступний. Четвертий момент у молитовному читанні Святого Письма — застанова над відповіддю. Момент, коли Господь Бог до мене промовляє, коли я чую Його голос, — це не просто хвилина якогось задоволення цікавості людини щодо вічних речей чи істин. Коли Господь говорить до людини, то наповняє її певною силою для того, щоби вона діяла. Наша віра — це завдання, покликання до певної справи, місії. Відтак четвертий момент духовного молитовного читання Святого Письма — це момент, коли ми себе запитуємо: Як я маю тепер відповісти Богові на почуте від Нього слово? Яке має бути тепер моє життя, дія, після того, як Господь до мене промовив?

Цей момент ще називають моментом молитви. Зазвичай ми хочемо, щоби Бог відповів нам, а тут людина намагається зрозуміти, що вона має зробити у відповідь на Божий заклик. Яскравим прикладом для нас може служити Пречиста Діва Марія, яка у відповідь на почуте Благовіщення, Боже слово, яке Їй приніс архангел Михаїл про те, що вона народить сина, що Дух Святий зійде на Неї і сила Всевишнього отінить Її, відразу пускається в дорогу — спішить до своєї родички Єлизавети, яка переживає останні місяці вагітності, для того, щоб їй послужити. Богородиця чує і відразу діє — спішить служити ближньому. Отож, почувши Боже слово, шукайте у своєму серці слова молитви у відповідь, а відтак готуйтеся до праці.

Сьогодні хочу звернутися до працівників служби надзвичайних ситуацій в Україні. Тих, кого люди зазвичай називають рятувальниками. Ми щодня бачимо, як палають наші міста і села. А пожежники невтомно гасять це полум’я. Бачимо, як ворог систематично руйнує інфраструктуру великих міст, наносить ракетні удари по цивільному населенню, а наші рятувальники невпинно розбирають завали і виймають з-під них людей.

Сьогодні життя і діяльність України залежить від того, наскільки швидко й ефективно комунальні служби зможуть ліквідовувати наслідки російських ударів. Це — служба невідкладного лікування ран, життєзабезпечення міст і сіл країни. Нині від імені всієї нашої Церкви пожежникам, парамедикам, рятувальникам, працівникам комунальних служб різних видів хочу сказати: Спасибі! Ми дякуємо вам за героїчне служіння, яке ви звершуєте навіть ціною власного життя, щоб міста і села не були без електроенергії, газопостачання. Дякуємо за те, що ви спішите на поміч і є першою рукою допомоги Бога й України, протягнутою до тих, які стали жертвами російського окупанта. Нехай Господь Бог вас благословить і віддасть сторицею за все те героїчне служіння своєму народу і державі.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови українське військо. Благослови синів і дочок України, які сьогодні захищають свою Батьківщину. Боже, вислухай молитви, плач, зойки, крик Твого народу, порятуй його. Благослови Україну Твоїм справедливим небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео