Звернення Глави УГКЦ у 116-й тиждень повномасштабної війни, 5 травня 2024 року

5 травня 2024, 20:40 8

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Вже минуло 116 тижнів великої війни, яку приніс на наші землі російський окупант і колонізатор.

Цей тиждень був в Україні справді Страсним. Найбільше страждала від кількості поранених і загиблих наша Одеса. Тридцяте квітня було оголошене днем жалоби в цьому славному багатокультурному місті.

Ворог невпинно атакує на всій лінії фронту. Страждають наші прикордонні міста і села, зокрема на Харківщині та Сумщині. Ідуть тяжкі бої. Ми справді вдячні Господу Богу і нашим захисникам, які героїчно боронять Батьківщину, стримуючи російські окупаційні війська, що значно переважають за кількістю. Переживши цей Страсний тиждень, наше розп’яття, бичування, наші страсті в Христі, ми наближаємося до Господнього Воскресіння. І в цей пасхальний день хочемо на весь світ сказати: в Україні Христос воскрес! Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Ось уже втретє український народ святкує Воскресіння Христове в умовах цієї великої війни. Щоразу, коли ми святкуємо Пасху в таких обставинах, вона є для нас унікальною, незабутньою і неповторною. Дивлячись в обличчя смерті та споглядаючи на нашого зневаженого, померлого, але воскреслого Спасителя, українці, як ніколи, усвідомлюють, що саме Розп’ятий перемагає; що розп’яття Христове є знаком, символом перемоги над гріхом і смертю, що той, кого зневажили, відкинули, зранили, є прославлений. Упокореного аж до смерті Небесний Отець у своєму Сині підіймає, возносить на висоту, садить по своїй правиці.

Для України і українців Пасха є моментом воскресіння нашої надії. В надії на Христа і Його перемогу над гріхом і смертю ми рухаємося до нашої перемоги. Те, що Україна здатна стояти і протистояти російському агресорові, — як ми відчуваємо, — це постійне Боже чудо. Ми відкриваємо, що сила Христового Воскресіння пульсує в жилах нашого народу, оживляє нас, відновлює наші сили, справді дарує нам надію на перемогу, на те, що смерть ніколи не має останнього слова, а воскреслий Христос веде нас далі у життя.

Сьогодні складаю сердечні вітання всім, хто святкує Пасху за юліанським календарем. Ми в Україні святкуємо найбільші християнські свята разом із нашими православними братами. Вітаю також їх із цим святом Воскресіння Христового. Бо воскреслий Господь долає будь-які мури, замкнені двері, упередження, які люди мають між собою. Він долає наші страхи, перетворює наш смуток на радість, а страх на впевненість.

Хай воскреслий Спаситель завітає до кожного з нас, до тих, хто перебуває на окупованих територіях і для кого безбожна окупаційна влада зачинила двері до храму. Хай воскреслий Спаситель крізь замкнені двері в’язниць і російських катівень прийде, потішить, візьме за руку і виведе за собою на свободу наших братів і сестер, військовополонених, які караються в російській неволі.

Вітаю всіх дітей нашої Церкви, хоч би де вони жили — в Україні чи на поселеннях, із цим великим християнським святом. Веселих свят Пасхи Господньої, смачного пасхального хліба, пасхального яйця всім вам щиро бажаю. Христос воскрес! Воістину воскрес!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і людинолюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Інші фото та відео