Звернення Глави УГКЦ у 112-й день повномасштабної війни, 15 червня 2022 року

15 червня 2022, 07:00 5

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Сьогодні середа, 15 червня 2022 року, і Україна переживає вже 112-й день цієї кривавої повномасштабної війни, яку веде росія проти українського народу.

Знову ми дякуємо цього ранку Господу Богу і Збройним силам України за те, що побачили світло денне, що змогли пережити минулий день і цю ніч. Бо, на жаль, багато людей загинуло в Україні. За повідомленнями, які ми отримуємо від різних органів державної влади, щодня гине близько ста військовослужбовців. А скільки гине щодня цивільного населення — ніхто не знає, але їхнє число, мабуть, ще більше.

Героїчно тримається вже легендарне місто Сєвєродонецьк на Луганщині, яке перетворюється на місто-герой, місто-мученик. Колись стотисячний адміністративний центр Луганської області сьогодні став осердям величезного протистояння. Російські війська в десять разів переважають українську військову присутність там. Але наші хлопці мужньо обороняють місто, захищаючи цей клаптик української Луганщини.

Активні бойові дії ведуться на всій лінії фронту — від Харківщини аж до Херсонської області на півдні. Україна стоїть! Україна бореться!

Ворог наполегливо намагається нас залякати. Вчора ракетними ударами було поранено західні області України: Львівську, Тернопільську та Хмельницьку. Однак Україна успішно обороняється, чим дивує світ.

Цього тижня, відповідно до нашої традиції, ми переживаємо особливий тиждень посвяття П’ятдесятниці. Ми щодня оспівуємо Духа Святого, який, зійшовши колись на апостолів у вигляді вогняних язиків, присутній і живо діє сьогодні в тілі нашої Церкви.

Вчора ми почали роздумувати над дарами Святого Духа, зокрема говорили про мудрість. Сьогодні пропоную замислимося над ще одним даром, який називається розумом.

В українській мові слово «розум» має багато значень. Розум як дар Святого Духа — це особлива здатність людини проникати в глибину дійсності, розрізняти причини і наслідки різних подій, феноменів, а через них споглядати першопричину всього, що існує, живе і рухається, — Бога і Спасителя.

Цей дар Святого Духа необхідний для того, щоб не дати себе одурити диявольським підступам. Адже ми живемо у світі підробок, коли бажане видається за дійсне; коли неправду і брехню намагаються подати за єдину істину. Важливо, щоб сьогодні за допомогою цього особливого дару Святого Духа ми не піддавалися на цей позірний туман, який хоче нам навіяти спокусник, а могли заглибитися в дійсність і її правильно розуміти та пізнавати. Цей дар вкрай потрібний тим, хто несе особливу відповідальність, виконує важливе служіння в Церкві, державі та суспільстві.

На мою думку, розум як дар Святого Духа дуже потрібний тим, хто намагається зрозуміти причини і наслідки цієї повномасштабної російської агресії. Бо ми бачимо, що сьогодні цілий світ намагаються обманути, видати бажане за дійсне. Ми бачимо і знаємо, переживаючи війну на власній шкірі, що агресія росії проти України нічим не спровокована. Той, хто думає, що якась зовнішня причина викликала в росії військову агресію, той або сам перебуває в полоні російської пропаганди, або просто навмисно обманює світ.

На жаль, та частина пострадянського простору, яка сьогодні є на території російської федерації, має свої глибокі вади і хвороби ще із совєтських часів. Цей пострадянський реваншизм, який сьогодні постав у новому обличчі крайнього російського націоналізму, у вигляді ідеології руского міра, явно набрав геноцидних ознак. І Україна є його першою жертвою.

Тому так важливо розуміти причини і наслідки цієї війни. На жаль, причини цієї війни лежать у самій росії, у її нутрі. Російський агресор намагається вирішити свої внутрішні проблеми за допомогою зовнішньої агресії. Проєктує свої хвороби на інших і в них звинувачує цілий світ.

Ми сьогодні молимося за дар Святого Духа для політиків, дипломатів, церковних і релігійних діячів, щоб Господь Бог дав їм уміння бачити причини і наслідки речей, глибину дійсності і здатність відрізняти правду від навіяної брехні та фальшу.

Боже, зроби нас розумними! Боже, даром Твого Святого Духа поблагослови Україну та український народ! Зроби нас носіями Твого визвольного Духа істини! Обдаруй нашу Батьківщину миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео