Звернення Глави УГКЦ у 11-й день війни, 6 березня 2022 року

6 березня 2022, 10:00 9

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі брати і сестри, cьогодні, 6 березня, неділя. Україна переживає 11-ий день цієї жахливої війни. Але цим коротким словом дозвольте вас поблагословити благословенням святих київських гір.

У цей день я хочу, щоб ми усі разом споглянули на многостраждальну українську землю. Хочу вам передати біль нашої Київської архиєпархії, яка вчора була глибоко зранена бомбардуванням та обстрілом мирних міст, мирних жителів… Обруча, Коростеня на Житомирщині, Білої Церкви.

Україна сьогодні стає полем битви, де передусім ведеться війна проти мирного населення. Великим нашим болем є те, що навіть з передмість Києва: Ірпеня, Бучі, Ворзеля, неможливо вивезти мирне населення. Ми буквально вчора бачили розстріли жінок і дітей, які намагалися вийти з цього котла оточення.

Вчора, не зважаючи на різні зусилля, так і не були надані зелені коридори, гуманітарні коридори, щоб можна було врятувати цивільне населення Маріуполя, який фактично попав в тотальне оточення, з населення майже 400 тисяч людей.

Ми сьогодні особливо мусимо пам’ятати в молитві про наш Харків, наш Чернігів, наші Суми, які потерпають і надалі від жорстоких бомбардувань саме мирного населення.

Київська архиєпархія спливає кров’ю. Як єпископ цієї архиєпархії я не можу не оплакувати своїх дітей.

Але теж учора я мав нагоду відвідувати блокпости довкола Києва. І хочу подякувати нашим воїнам, дівчатам, хлопцям, які насправді своїми грудьми затуляють це мирне населення. Професійно і з усією відповідальністю виконують свій непростий обов’язок захисту батьківщини.

В Україні воюють проти мирного населення. Я хочу звернутися до цілого світу, — зробімо усе, щоб не страждали найслабші, найбільш незахищені громадяни України.

Я звертаюся до різних міжнародних інституцій: «Поможіть припинити, зупинити цю гуманітарну катастрофу, яка розвивається на наших очах».

Сьогодні більшість дітей нашої Церкви, які живуть за юліанським календарем, будуть входити в час Великого посту. Сьогодні для нас є Сиропусна неділя, яка ще є знаною як неділя Всепрощення.

Якось важко говорити про прощення під час війни. Важко говорити про прощення, коли ти дивишся у вічі ворога, який немає жодних моральних якихось рамок і вбиває мирне населення.

Але прощення є секретом перемоги!

Найперше Бог нас прощає і таким чином своїм прощенням нищить гріх і смерть вічну. Те прощення є секретом перемоги людини над власним гріхом.

В цей день попросімо прощення в Господа Бога за всі наші гріхи, за гріхи нашого народу. Переможімо нашого ворога, — диявола у нашому серці, — отриманим прощенням від Господа Бога і дарованим прощенням нашим ближнім.

Молімось за наших ворогів, які прийшли на нашу землю вбивати, щоб Господь Бог зупинив їхню вбивчу руку.

Боже благослови Україну. Боже рятуй своїх дітей. Боже прости наші гріхи. Боже даруй Україні перемогу.

Благословення Господнє на вас з Його благодаттю і чоловіколюб’ям завжди нині і повсякчас і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео