Звернення Глави УГКЦ у 101-й тиждень повномасштабної війни, 21 січня 2024 року

21 січня 2024, 20:40 57

Христос народився!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Вже минув 101-й тиждень великої, тяжкої, кривавої війни, яку росія принесла на нашу рідну багатостраждальну українську землю. Минає 700 днів цього протистояння, яке є найбільшою війною сучасного людства з часів закінчення Другої світової війни.

Знову цього тижня ворог щоденно обстрілював наші мирні міста і села. Не маючи жодних успіхів на лінії фронту, він намагається вилити всю свою ненависть і злість на мирних мешканців: жінок, дітей, старців — тих, хто не може сам себе захистити у власних домівках. Особливо цього тижня нас болить серце за Одесу і Харків. Ці міста стали осередками ударів російських військ із повітря.

Та незважаючи на ці болі, страждання, усі виклики, які несе холодна пора року, зима, ми хочемо, щоб увесь світ почув Україну, не забував про нас і підтримував нас. Ми хочемо, щоб світ знав: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!

Цього тижня увага світової української громади, нашої Української Греко-Католицької Церкви, яка сьогодні є глобальною мережею єднання українців, була скерована на Канаду. Згідно з офіційною статистикою, до початку російського вторгнення і повномасштабної війни в Канаді проживало понад 1 млн 300 тисяч українців. Це одна з найбільших, найстарших і найсильніших українських громад у світі. А в нашій Церкві вона одна з найбільш організованих: УГКЦ втішається в Канаді п’ятьма єпархіями, які об’єднані в одну митрополію.

І ось цього тижня, 20 січня, у місті Саскатун — це центральна частина провінції Саскачеван — відбулася хіротонія нового єпископа. Ним став преосвященний владика Михайло Смолінський. Ця частина Канади в січні є «канадським Сибіром», але незважаючи на низькі температури, тут б’ється тепле серце української громади і нашої Церкви. Старовинні українські поселення в Канаді на цих преріях, під особливим небом, на якому сяє вночі полярне сяйво, щодня моляться за Україну. Тут наші люди по-особливому стають голосом України перед цілою громадою Канади. Від імені України вони промовляють до країни свого проживання та всього світу. Сердечно дякуємо нашим братам і сестрам в Канаді за те, що вони так борються і підтримують Україну.

Канада, як одна з потужних світових держав, є тепер стратегічним партнером України. Упродовж останніх років, зокрема з початку війни, вона прийняла понад 200 тисяч українців. Тож нині в Канаді мешкає понад півтора мільйона братів і сестер з України.

Звертаюся сьогодні до наших вірних в Канаді: єднайтеся довкола своєї Церкви, вливайтеся до наших церковних і громадських інституцій, гуртуйтеся довкола нашої Церкви, щоб мати силу! Ми міцніємо, коли об’єднуємося, і слабнемо, коли розпорошуємося. Сьогодні, більше ніж будь-коли, наша громада потребує такої єдності. Церква завжди була ядром єднання українців у світі. Ми, багатомільйонна світова українська громада, маємо сказати світові, що разом нас багато і нас не подолати.

Дякую всім, хто голосом України пробуджує сумління людей у всьому світі, адже сьогодні війна в Україні зникає з перших шпальт світової преси. Дякую всім, хто сьогодні займається гуманітарною допомогою Україні і є справжнім адвокатом української справи у світі.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови світову українську громаду! Боже, благослови наших хлопців і дівчат на фронті, які захищають життя, незалежність і майбутнє нашої Батьківщини коштом власного життя! Боже, благослови український народ своїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео