Звернення Глави УГКЦ у 100-й тиждень повномасштабної війни, 14 січня 2024 року

14 січня 2024, 20:40 27

En français

Христос народився!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 100-й тиждень великої, жахливої війни, яку російський окупант приніс на мирну українську землю. Мало хто у світі сьогодні усвідомлює, що це найбільший збройний конфлікт після Другої світової війни у світі, – найбільший за кількістю залучених військових сил з обох сторін, за кількістю жертв, за інтенсивністю бойових дій, а також за довжиною лінії фронту.

На жаль, протягом останнього тижня інтенсивність бойових дій на лінії фронту, яка простягається майже на тисячу кілометрів, цілком не зменшується, а навпаки, має тенденцію до загострення. Упродовж цього тижня ворог щодня обстрілює наші мирні міста і села. Але два дні були найбільш пекельними – 8 січня і 13 січня, коли ворог завдав масованих ракетних ударів по десятках міст і сіл України, по всій території Батьківщини. Є багато загиблих, поранених, чимало руйнувань…

Цього тижня Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій звернулася до всього світу із посланням, наголосивши, що ця війна має чітку ідеологічну основу, натхненником якої виступає, як на сором, християнська Церква – Російська Православна Церква (Московського патріархату). Ми, автори листа, засудили ідеологію «русского міра», яка сьогодні підриває вірогідність християнського свідчення у світі, бо ж християни вбивають християн, а одна із Церков породжує сучасну геноцидну ідеологію. Це підриває довіру сучасної людини до Христового Євангелія і є викликом для всіх християн, незалежно від конфесії.

Ми кажемо, що вже знищено понад 600 церков і культових споруд в Україні. Прагнемо, щоб світ одностайно засудив військові злочини росії проти України, проти нашого цивільного населення, щоб засудив геноцидну, вбивчу ідеологію, яка породжує і оправдовує ці звірства, і став поруч із християнами-українцями. Хочемо, щоб світ почув про трагедію найбільшої війни сучасного людства після завершення Другої світової війни, про те, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!

Цього тижня ми отримали два потужних жести підтримки України з боку Святішого Отця Франциска, з боку Апостольської столиці. Восьмого січня, коли росія завдавала масованих ударів по Україні, Папа Римський звернувся із традиційним посланням до дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі. Він рішуче засудив країну-агресора, росію, яка розпочала і веде війну проти України. Підтримав український народ, назвав неприйнятними факти порушення міжнародного гуманітарного права, атаки і вбивство цивільного населення.

Примітно, що Святіший Отець справді глибоко взяв до уваги те, про що я написав йому напередодні цього папського послання до дипломатів світу. Тому складаю йому подяку, що він прислухався до голосу Української Греко-Католицької Церкви. Ба більше, Папа листовно відповів на моє звернення. І це друга подія, яку ми переживали цими тяжкими днями. В адресованому на моє ім'я листі Папа висловлює свою близькість і підтримку українському народові. Каже, що він плаче з усіма, хто плаче, молиться за невинно вбитих, є поруч з українським народом. Стверджує, що масовані атаки з повітря по Україні не можуть бути виправдані нічим.

Святіший Отче, Україна почула ваші слова. Ми вдячні вам за те, що підтримуєте нас, що звертаєтеся до сумління всього світу, робите все можливе, щоб ця війна, як ви пишете, не перетворилася на забуту й замовчувану.

Господи, Ти, що вийшов з йорданської купелі, щоб оновити Всесвіт, благослови Україну! Боже, дай, щоб повернулися додому всі полонені й заручники і щоб знайшлися пропалі безвісти! Боже, вилікуй усіх поранених, зціли рану українського народу, яку завдає ця повномасштабна, велика війна, поверни додому розсіяних, допоможи відбудувати все зруйноване! Боже, благослови українське військо, наших дітей, дівчат і хлопців на фронті, які сьогодні є воїнами світла і захищають мир для України та всього людства! Боже, благослови Україну Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб'ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео