«Згадаймо в молитві людей, яких російська влада тримає як заручників», — Блаженніший Святослав

8 липня 2023, 20:25 581

У 500-й день повномасштабної війни росії проти України Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав пам’ятати про полонених священників з Бердянська — о. Івана Левицького та о. Богдана Гелету, а також подякував усьому духовенству УГКЦ, яке після 24 лютого 2022 року залишилося зі своїм народом.

Ілюстративне фото, автор: Радіо Свобода / Олександр Мільюков

Про це він сказав під час пресконференції у Луцьку.

Особливу увагу Предстоятель звернув на двох отців редемптористів, які вже котрий місяць знаходяться в російському полоні. Священників УГКЦ заарештували за те, що вони молилися за Бердянськ. Відомо, що отець Богдан страждає на гостру форму цукрового діабету.

«Сьогодні навіть за допомогою засобів масової інформації хочу просити всіх, хто може, допомогти їх визволити з цього ув’язнення. Ми були б дуже вдячні», — мовив Блаженніший Святослав.

о. Богдан Гелета і о. Іван Левицькийо. Богдан Гелета і о. Іван Левицький

За словами Глави УГКЦ, священники своїм прикладом сьогодні показують одну з незнаних сторін страждання під час війни на 500-й день. Ми завжди тішимося, коли вдається обміняти військовополонених і визволити наших хлопців із російського полону, проте механізму звільнення чи обміну цивільних людей не існує.

«Пам’ятаймо про тих героїв, які ще очікують на своє звільнення, — закликав Блаженніший Святослав. — Але я, як Глава Церкви, вдячний Господу Богу, що дав мені таких героїв ревного священничого, душпастирського служіння».

Читайте також: Глава УГКЦ: За 500 днів війни в Україні ніхто не вмер від голоду, холоду або з інших гуманітарних причин

Окрім цього, Предстоятель подякував духовенству УГКЦ і зазначив, що там, де лишився священник, створився центр порятунку життя людей, адже всі парафії, зокрема в Центральній, Східній і Південній Україні, перетворилися на осередки соціального служіння.

«Я горджуся нашим духовенством, бо я бачив наших священників на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині, Київщині, Житомирщині, Донеччині, Луганщині, Херсонщині, Миколаївщині, Запоріжжі та в усіх інших частинах України, — священників, які ані на одну хвилину не сумнівалися, чи їм бути там до кінця із своїм народом. Усі наші душпастирі лишилися із своїм народом», — зазначив Блаженніший Святослав.

Читайте також: «Дякую нашим парафіям, у яких вже 500 днів триває безперервна молитва», — Блаженніший Святослав