«Завдяки існуванню вашої єпархії наша Церква збереглася на цьому терені», — Глава УГКЦ привітав Нью-Вестмінстерську єпархію з 50-річчям

3 жовтня 2024, 10:48 133

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав Нью-Вестмінстерську єпархію УГКЦ в Канаді з нагоди 50-річчя заснування.

Згадуючи віхи становлення єпархії, Глава УГКЦ у вітальній грамоті зазначив, що «єпархію заснував святий папа Павло VI 27 червня 1974 року, виокремивши її з Едмонтонської єпархії.

Предстоятель нагадав, що «першим єпископом, який чимало потрудився для її розвитку і розбудови, був владика Ієронім Химій, який своїм запальним словом проповіді він зворушив не одне людське серце».

«Скріплені прикладом архипастиря, до єпархії прийшли сестри служебниці Непорочної Діви Марї, щоб працювати з молоддю, катехизувати і поширювати катехитичні програми. Було засновано Українське католицьке братство, Лігу католицьких жінок Канади та організацію „Українська католицька молодь Канади“», — додав Патріарх.

Висловлюючи слова привітання, Блаженніший Святослав згадав єпископів та духовенство, які «доклали чимало зусиль до розвитку єпархії», зокрема владику Северіана Якимишина, владику Кеннета Новаківського, владику Давида Мотюка.

Також він привітав теперішнього очільника єпархії — владику Михайла Квятковського, «який, долучившись до грона її провідників під час великої війни в Україні, плідно виконує своє служіння»,

«Завдяки існуванню вашої єпархії, що впродовж пів століття збирала українців, підтримувала їх на дорозі до Бога, вчила любові до рідного народу і батьківських традицій, наша Церква збереглася на цьому терені. Через участь Божого люду у Святих Тайнах вона стала місцем освячення і спасіння, місцем, де Бог перебуває зі своїм народом», — йдеться у грамоті.

«На жаль, цю річницю ви святкуєте в той час, коли на землях матерньої Церкви в Україні триває жорстока, кровопролитна війна, яка своїм холодним відголоском сягнула розлогих просторів Канади. Сотні тисяч переселенців, рятуючись від цього лиха, знайшли прихисток у ваших серця і домівках. За все, що ви зробили для потребуючих, хай буде вам наша глибока вдячність, а Богові слава!», — звернувся Блаженніший Святослав.

Як повідомила пресслужба Нью-Вестмінстерської єпархії, святкування 50-річного ювілею розпочалося у Нью-Вестмінстері поблизу Ванкувера 27 вересня Молебнем подяки та молитви за перемогу і мир в Україні. Також відбулася памʼятна Панахида за всіх померлих єпископів, священників, монахів, монахинь та мирян. Опісля владика Михайло Квятковський очолив подячну Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному соборі Пресвятої Євхаристії.

На святкування прибуло багато гостей, зокрема єпископ Едмонтонський Давид Мотюк, єпископ Української католицької єпархії в Торонто та Східній Канаді владика Браян Байда, єпископ-помічник Вінніпезької архиєпархії владика Андрій Рабій, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький, єпископ Єпархії Пресвятої родини з осідком у м. Лондон (Великобританія) владика Кеннет Новаківський, єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків, єпископ римо-католицької дієцезії Нельсона Ґреґорі Біттман.

Владика Михайло підкреслив, що девізом святкування є слова із 33-го псалма: «Спробуйте і побачите, який добрий Господь».

Єпископ зазначив, що «люди в єпархії побачили, який добрий Господь і почали приймати його благословення — почали відроджувати віру, будувати церкви. Тож нехай Господь і надалі допомагає нам у цьому».

На завершення Літургії владика Михайло висловив вдячність усім за об’єднання у спільній молитві цього дня.