«Заклик Христа „Йди за мною!“ звернений до кожного з нас, християн XXI століття», — владика Андрій Хім’як на першій Архиєрейській Літургії у Патріаршому соборі

5 березня 2023, 18:21 825

Коли сьогодні вийдемо з храму, памʼятаймо про два завдання: свідчити Христа і зустріти Його в обличчях потребуючих людей. До цього закликав єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Першу неділю Великого посту.

Владика Андрій припустив, що багато хто практикує духовні настанови чи обмеження на піст. Відтак наголосив на важливості не залишитися з ними сам на сам, а бути разом із Христом, ба більше, на цій дорозі посту зустрітися з Ним.

Коментуючи уривок сьогоднішнього Євангелія, проповідник звернув увагу на зустріч Пилипа та Натанаїла з Христом. Якщо Натанаїл, каже архиєрей, має застереження щодо дійсності Месії, який прийшов із Назарету, але приходить на слово Пилипа, то до Пилипа Ісус промовляє безпосередньо: Іди, за мною!

«Ісус Христос приходить на землю, щоб нас кликати йти за Ним. Це червоною ниткою проходить крізь усе Євангелія», — зауважив владика Андрій, пригадуючи інші приклади покликання у Святому Писанні.

На його переконання, заклик «Йди за мною!» постійно звернений до кожного з нас, оскільки Христос каже: «Хто хоче йти за мною, нехай візьме свій хрест і йде за мною». Щобільше, переконаний архиєрей, наша дорога за Христом є безумовною.

«Багато людей сьогодні відходить від Бога, кажучи, що Він не присутній із нами, бо не зупиняє війну. Насправді бачимо, що Він таки присутній. Про це свідчать воїни, які діляться чудами, що стаються на фронті», — каже єпископ-помічник Київської архиєпархії.

«Чому ми, християни, маємо йти за Христом? Бо Він наш Учитель, який навчає, як жити, який дає вічні правди. Христос каже нам про дві найголовніші заповіді любові, пригадує 10 Божих заповідей, що є вічним дороговказом. Ще більше ми вчимося через притчі Христа. Він навчає, що ми покликані до Царства Божого, запрошені на весільний бенкет», — зазначив проповідник.

«Христос каже: я — дорога, правда і життя. Сьогодні дуже важко знайти життєвий напрям. Будь-яка земна дорога буде для нас доброю, якщо йтимемо з Христом, дорогою, якою Він нас провадитиме до однієї мети — до Небесного Отця. Христос нас заохочує прийти в обійми Небесного Отця», — додав він.

У слові Христа, продовжив думку проповідник, знаходимо істину, яка нас провадить крізь життя. Тримаючись цієї правди, зможемо завжди бути близько Бога. Життя, яке перемагає смерть, Христос здобуває для кожного з нас. Саме Він є Спасителем і Богом.

«Сам взяв наші гріхи та прибив на хресті, щоб кожен одержав життя вічне. Христос прийняв нас грішниками та подарував чистий одяг, у який ми щоразу одягаємося в Тайні Покаяння. Визнаючи Христа Спасителем, ми одержуємо новий шанс на життя, знову народжуємося для вічного життя», — наголосив він.

Наприкінець владика Андрій попросив присутніх виконати два завдання: свідчити про Христа і зустріти Його. «Вийшовши з храму, ми зустрінемо натанаїлів XXI століття кожного під його смоковницею — на зупинці метро чи в магазині. Вони потребують від нас почути слово про Месію. Скажіть їм його: ми зустріли Бога, Месію, нашого Спасителя. Запросіть їх прийти і подивитися», — попросив проповідник.

«Виходьмо на вулиці Києва! Йдімо, щоби зустріти Христа, а також засвідчити Його для інших людей. Не чекаймо Великодня, щоб робити добро. Господь вже сьогодні чекає нас», — додав єпископ-помічник Київської архиєпархії.