«З радістю вітатиму вас на конференції в Києві», — Глава УГКЦ привітав учасників наукової конференції «Галич і Галицька земля»

14 вересня 2023, 12:00 1019

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав і благословив учасників конференції «Галич і Галицька земля», яка відбуватиметься 14–15 вересня в Івано-Франківську та Галичі. Наукова конференція з міжнародною участю присвячена 1125-річчю першої письмової згадки про Галич. Лист Глави Церкви було зачитано на початку конференції.

Передовсім Блаженніший Святослав подякував організаторам, доповідачам і слухачам заходу, який має велике значення, особливо під час війни з російським агресором. Доповідачі у своїх дослідженнях відкривають славу і велич давнього Галича.

«Галич завжди був українським містом, символом і свідком сподівань нашого народу на неминучу перемогу, серцем його відважної боротьби за свободу, що завжди споріднювало це місто із столицею нашої держави, — зазначив Глава Церкви. — Ще тісніший зв’язок між Києвом і Галичем забезпечила єдність віри та культурно-релігійної традиції, яка мала великий вплив на суспільно-політичні процеси та заклала основи глибокого й на століття непорушного фундаменту української нації — києво-галицької осі нашої тотожності».

Предстоятель наголосив, що сьогодні ми втішаємося вільною, незалежною і соборною Україною, яка в муках проходить своє нове народження. За його словами, весь світ дивується нашій завзятості та стійкості в обороні своєї держави, а відповідь — у нашій мотивації.

«Такі, як ваш, наукові заходи збільшують рішучість нашої боротьби та дають силу тим, хто ослаб, хто сумнівається, — зазначив Глава УГКЦ і додав: — Надіюся, що ваше наукове зібрання через глибокозмістовні доповіді запалить не одне молоде серце любов’ю до України, що є матір’ю і своєї Церкви, яка об’являє нам обличчя милосердного Бога у важких життєвих обставинах».

Блаженніший Святослав наголосив, що наукові праці Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Галич і Галицька земля» — це внесок у наше майбутнє, яким є країна вільних людей, об’єднаних у любові до свого славного минулого та в готовності відновлювати і розбудовувати Батьківщину. Відтак закликав учасників не зупинятися у дослідженнях і наукових пошуках та запросив на конференцію до Києва: «З радістю вітатиму вас на конференції в Києві, яка творитиме видиму києво-галицьку вісь нашої тотожності. Хай Господь нам усім у цьому допоможе!».