Ювілейна Успенська проща у США об’єднала 3 000 вірян УГКЦ

16 серпня 2024, 12:10 1795

З 9 по 11 серпня Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у Слоутборзі, штат Нью-Йорк (США), провело 70-ту Свято-Успенську прощу. Темою цьогорічної події, на яку зібралося понад 3 000 паломників, було «Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасителі моєму» (Лк. 1, 46).

Ювілейна Успенська проща у США об’єднала 3 000 вірян УГКЦ

Про це йдеться на сайті Стемфордської єпархії УГКЦ.

На прощу прибули владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата, владика Павло Хомницький, Стемфордський єпарх, а також владика Ігор Ісіченко, єпископ-емерит Харківського екзархату.

Фото з фейсбук-сторінки Філадельфійської архиєпархії УГКЦ

На початку Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив 11 серпня владика Борис Ґудзяк, Провінційна настоятелька сестер служебниць с. Еліана Ільницька привітала паломників з ювілейною прощею до «Марійської гори».

«Ми зібралися тут, щоб довірити себе нашій Пресвятій Матері, просячи Її заступитися за нас перед своїм Сином, Ісусом Христом. У цей момент я прошу вас про кілька секунд тиші, щоб подумати про тих, кого ми несемо в наших серцях до цього святого місця, і про тих, кого хочемо довірити нашій Пресвятій Матері, а також про наміри, які хочемо запропонувати Марії», — звернулася до прочан с. Еліана.

Під час проповіді владика Борис Ґудзяк наголосив на важливості слухати не тільки вухами, а й серцем, подібно до Пречистої Діви: «Господь хоче поселити Свого Духа в наших серцях, щоб ми мали впевненість, щоб ми не сумнівалися, щоб наша віра була переможною, щоб у наших душах панували мир і радість».

Фото з фейсбук-сторінки Філадельфійської архиєпархії УГКЦ

Окрім цього, архиєпископ згадав про єпископа-емерита Василя Лостена, який уперше за довгий час не зміг бути присутнім на прощі.

Цікаво, що після Літургії паломники взяли участь у віртуальному паломництві до Люрду, запропонованому північноамериканськими волонтерами «Люрдської Матері Божої Гостинності».

Проща завершилася Молебнем до Матері Божої, який відслужив о. Теодосій Грень, ЧСВВ.

Від імені сестер служебниць провінції с. Еліана висловила подяку за важку працю всіх, хто брав участь у паломництві, зокрема єпископам, чисельному духовенству, волонтерам та паломникам: «Нехай Господь за заступництвом нашої Пресвятої Богородиці благословить усіх і кожного з вас усіма необхідними благословеннями й ласками».