«Якщо ми будемо порізані на шматки — програємо»: Віктор та Катерина Ющенки відвідали Філадельфійську архиєпархію

14 травня 2024, 11:32 524

12 травня третій Президент України Віктор Ющенко (2005–2010) із дружиною Катериною відвідали головний храм Філадельфійської архиєпархії — собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Вони взяли участь у Божественній Літургії, відвідали архиєпархіальний музей «Скарбниця віри», де митрополит Борис Ґудзяк розповів про історію УГКЦ у США, а опісля в парафіяльному залі відбулася зустріч із громадою.

Про це повідомляє Служба комунікацій Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Розмова, яку модерував митрополит Борис, зосередилася навколо війни в Україні, майбутнього миру та подій недавнього минулого, учасником яких був Віктор Ющенко як голова національного банку, прем’єр-міністр і президент. Він насамперед подякував військовим, які боронять Україну, в особі присутніх ветеранів, що проходять протезування та реабілітацію у США завдяки організації «Revived Soldiers».

«Для мене мир — це повернення кожного сантиметра української землі, міжнародний трибунал, економічне відродження, компенсація. Нам потрібен мир перемоги. Іншого не дано. Проте перемога на цьому не закінчиться, бо завтра не буде, якщо поруч існуватиме путінський режим у Росії», — зазначив Віктор Ющенко, додавши, що наша проблема — це не лише російський лідер, а 140 мільйонів маленьких «путінів». «Нам треба його перемагати, якщо ми хочемо залишити своїм дітям чисту країну, без тих клопотів, що намагається створити Москва», — наголосив він.

Віктор Ющенко закликав українців говорити одним голосом: «Якщо ми будемо порізані на шматки, ми програємо. Нам треба прийти до спільного знаменника, що в нас своя мова, пам’ять, культура, віра, традиції. Ми — сім’я». Аналізуючи шлях національного становлення українців, він зазначив, що за 30 років вони з квазі-нації стали цілісним народом.

Катерина Ющенко звернулася до ролі українців, які опинилися поза межами України. «Я виростала в діаспорі. Ми були дітьми тих, хто був змушений виїхати з України під час Другої світової війни. Весь свій час вони присвячували тому, щоб будувати церкви, творити молодіжні організації, союзи, банки, а найважливіше, щоби виховувати своїх дітей так, щоб ми знали мову, культуру, традиції, і відчували відповідальність за Україну», — розповіла колишня перша леді України.

«Знаю, що ви, як і мої батьки, хочете повернутися додому, бо там краще. А ті, що з різних причин не зможуть, я прошу, щоби ви виховували своїх дітей, щоб вони відчували причетність до України. Зараз унікальний час, коли всі потрібні. Не всі можуть іти на фронт, але кожна людина може робити багато. Тепер у вас більше, ніж було раніше, можливостей вплинути на американське суспільство, медіа та уряд. Голосуйте, лобіюйте, підписуйте петиції, робіть усе, що можете, щоб тут знали про Україну, допомагали нам. Але найбільше прошу, щоб ви поверталися — чи молоді, чи старші — для кожного з вас є місце в Україні», — наголосила Катерина Ющенко.