Як в УГКЦ відзначили День молитви за мир в Україні та світі

28 жовтня 2023, 19:03 653

27 жовтня Папа Франциск проголосив всецерковним Днем молитви і посту. На заклик Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава духовенство та вірні Української Греко-Католицької Церкви в усьому світі долучилися до молитви за мир.

Як в УГКЦ відзначили День молитви за мир в Україні та світі

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, головній греко-католицькій святині, Архиєрейську Божественну Літургію за мир в Україні очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян. З ним співслужив владика Андрій Хім’як.

Владика Йосиф наголосив, що молитва, піст та будь-яка духовна жертва є такими необхідними, адже наша Батьківщина спрагла справедливого миру, правди і справедливості.

Варто зазначити, що з нагоди цієї ініціативи 27 жовтня вірні Церкви численно молилися в різних куточках України та світу за справедливий мир.

Зокрема, в Одесі в катедральному храмі Святого апостола Андрія Первозванного екзарх Одеський владика Михайло Бубній очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

«Сьогодні весь світ разом зі Святішим Отцем молиться до Бога за мир. Відкриймо наші серця, хай наша віра буде живою і Бог зробить чудо в нашому житті. Сьогодні особливо молімося за наших хлопців, які на фронті, щоб Господь їх рятував і допомагав. Їхня жертва сьогодні перед Богом є великою силою», — наголосив владика Михайло Бубній.

Владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, із духовенством та вірними Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ також помолився за мир у відповідь на заклик Папи Франциска та Глави УГКЦ, а в архикатедральному соборі м. Івано-Франківська молитву провадив владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, у співслужінні з єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владикою Миколою Семенишиним.

«Нехай Господь нас благословляє, вислухає нашу молитву й пошле для України справедливий мир», — побажав владика Володимир Війтишин.

Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира, очолив Божественну Літургію у катедральному соборі Святого Володимира Великого в Парижі у співслужінні пароха та протосинкела єпархії.

Під час проповіді єпископ поділився трьома тезами:

• Війна йде не лише в Україні, за яку ми так страждаєм, але у Святій Землі та багатьох куточках нашої планети. Як християни, не можемо бути байдужими до страждання інших людей і народів;
  • Християнин не може ігнорувати таку зброю, як молитва і піст, до яких властиво і закликає Святіший Отець. Через ці два середники ми здобуваємо силу і благодать для християнського свідчення у наш неспокійний час;
  • Над усіма нами — Господь наш Ісус Христос, який теж жив у світі, де були війни. Він уже переміг диявола, і це запорука нашої перемоги над силами зла, котрі провокують нам війни.

Окрім цього, молитва на вервиці та Меса за збереження миру та справедливості відбулася й у Філадельфії (США). Молитва відбулася в римо-католицькому храму — базиліці Петра і Павла за участю архиєпископа Нельсона Переса та митрополита Бориса Ґудзяка.

Отець і Глава УГКЦ у цей особливий день помолився з Папою Римським за мир в Україні та світі в базиліці Святого Петра.