«Як душпастир, Ви ведете вірних на безмежну глибину Божої любові та Його прощення», — Глава УГКЦ привітав о. Ореста Фредину з 60-річчям

20 лютого 2023, 09:00 4754

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав пароха парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові у Львові о. Ореста Фредину з нагоди 60-річчя від дня народження.

У вітальній грамоті Глава УГКЦ відзначив внесок о. Ореста Фредини в розвиток структур Церкви, починаючи від 90-х років.

«Ви відчалили на глибину, якою для Вас став густозаселений львівський мікрорайон — Сихів, де тисячі спраглих душ чекали на Боже слово. Під покровом Пресвятої Богородиці Ви збудували величавий храм на честь Її Різдва. Саме в цьому храмі 2001 року українська молодь зустрічалася з нині святим папою Іваном Павлом ІІ, який часто у своїх проповідях вживав вищенаведений заклик Ісуса Христа», — зазначив Предстоятель.

«Як душпастир, Ви впродовж довгих років ведете вірних, закликаючи їх власним прикладом і проповідуючи Боже слово, на безмежну глибину Божої любові та Його прощення. Завдяки Вашим старанням у плеканні покликань до священства з парафії вийшло тридцять священнослужитів, ще двадцять юнаків здобувають духовну формацію в семінаріях. При парафії працює Катехитична школа імені митрополита Андрея, у якій навчається три тисячі дітей, та діє близько пів сотні парафіяльних спільнот. Це справді приклад живої парафії як місця зустрічі з живим Христом», — ствердив Блаженніший Святослав.

Також Отець і Глава УГКЦ згадав служіння ієрея на різних церковних урядах, зокрема протопресвітера Сихівського деканату, протосинкела Львівської архиєпархії, першого капелана Львівської міської ради, яке принесло, за його словами, нашій Церкві чимало плодів, а о. Оресту Фредині — повагу й любов від львів’ян і співбратів у священстві.

«Вітаючи Вас, із великою вдячністю згадуємо Вашу заслугу, що її Ви здобули з Божою допомогою на початку 2000-х, коли перевезли з Абезі, біля Воркути, мощі священномученика Григорія Лакоти, якого папа Іван Павло ІІ проголосив блаженним під час свого апостольського візиту до України», — мовиться у привітанні.