Вперше мощі Пратулинських мучеників виставили в Одесі

25 жовтня 2024, 08:07 52

У парафії Вознесіння Господнього УГКЦ в Одесі вперше виставили для молитовного почитання мощі Пратулинських мучеників.

Вперше мощі Пратулинських мучеників виставили в Одесі

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату.

Із благословення екзарха Одеського владики Михайла Бубнія мощі отримали вісім парафій Одеського екзархату: Вознесіння Господнього в Одесі, Святого архистратига Михаїла в Одесі, Покрову Пресвятої Богородиці в Миколаєві, Різдва Івана Хрестителя у Кропивницькому, Всіх святих українського народу в Южноукраїнську, Святих верховних апостолів Петра і Павла в Південному, Різдва Пресвятої Богородиці в Зеленівці, Святого Миколая Миро-Лікійського в Сонячному Херсонської області.

Щомісяця, 23 числа, у всіх парафіях, де є мощі, відбуватиметься молитва про заступництво Пратулинських мучеників.

Варто додати, що 24 січня 2024 року виповнилося 150 років від мученицької смерті 13 селян греко-католиків у с. Пратулин на Підляшші, які не побоялися віддати життя за вірність Греко-Гатолицькій Церкві й відмову перейти до православ’я.

Їхня беатифікація відбулася 6 жовтня 1996 року в Римі папою Іваном Павлом II. Беатифікаційний процес розпочався ще 1918 року з ініціативи римо-католицької Седлецької єпархії.

У 1997 році Синод Єпископів УГКЦ постановив внести вшанування пам’яті Пратулинських мучеників до церковного календаря та встановив день — 23 січня.