Владика Йосиф Мілян у Вишневому освятив нижній храм парафії Святої Анни

31 травня 2023, 21:30 108

На цей момент ми всі довго чекали. Це справді здобуток і благодать — мати такий нижній храм, який освячуємо завдяки вашим молитвам, старанням, завдяки болю, переживанням і служінню священників та всіх, хто колись гостинно відчинив двері свого помешкання і довший час спільно молився у приватній квартирі та формувався як домашня церква. Про це 28 травня говорив владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії, під час освячення нижнього храму парафії Святої Анни УГКЦ у м. Вишневе.

Владика Йосиф Мілян у Вишневому освятив нижній храм парафії Святої Анни

Цього дня у Вишневому владика Йосиф очолив Божественну Літургію з Чином освячення нижнього храму.

Під час проповіді архиєрей зазначив: «Через будь-яку заангажованість людина хоче знати та розуміти наслідок її праці. Адже присвячує їй своє життя, зусилля й увесь потенціал. У сьогоднішній Євангелії Господь дуже просто відкриває нам, що таке Царство Боже і вічне життя. На перший погляд здається, що всі ми це знаємо, що всі чули ту правду, через яку відкриваємо істину про Бога. Але знати чи бути усвідомленим, не означає пізнати. Пізнати — це набагато глибше! Пізнати, зокрема Бога, непросто, адже Його пізнання вимагає багато зусиль. Господь дає нам дуже багато можливостей, щоб пізнати істинного Бога. Але щоби це зробити, треба поставити Його на перше місце, треба Ним жити на щодень, треба шукати істину і жити правдою та істиною. Щоб пізнати Бога, треба Його прийняти до свого серця», — наголосив єпископ.

Відтак проповідник зауважив, що маємо розуміти, що з’єднатися з Богом, це теж з’єднатися з Ним через Пресвяту Євхаристію. «У сьогоднішню неділю працюймо над тим, щоби зберегти чистоту нашої віри. У цю неділю, коли згадуємо отців Першого Нікейського Собору, спробуймо застановитися над тим Словом, яке чуємо, читаємо та слухаємо. Застановімося над божественним спасительним словом, яке проголошується устами самого Спасителя, щоб нас спасти.

Завершуючи проповідь, владика Йосиф наголосив: «Сьогоднішня неділя — це неділя прослави та вдячності Богові за цю Його особливу архиєрейську молитву, за всіх нас, покликаних і вибраних. Тому спробуємо потрудитися, щоб пізнати й увійти усім своїм єством у Бога, щоби сказати за прикладом і словами апостола Павла, що „живе в мені Христос“».

Після Літургії владика Йосиф подякував о. Володимирові Мальчину за всі старання, які він доклав до розвитку парафії УГКЦ у Вишневому. А також закликав усіх парафіян пам’ятати історію своєї парафії: «Ми не можемо забути усіх тих старань, які доклали кожен і всі разом. Ми не можемо забути тих намагань і болю моментів, через які не мали, де служити Літургію. Думаю, що не кожна спільнота та конфесія може похвалитися дорогою навіть ось такого храму».

за матеріалами пресслужби Київської архиєпархії