Владика Степан Сус освятив каплицю УГКЦ у Кишиневі

29 вересня 2024, 09:13 19

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус освятив каплицю Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви в Кишиневі спільно з єпископом Католицької дієцезії Кишинева в Молдові Антоном Кошею.

Владика Степан Сус освятив каплицю УГКЦ у Кишиневі

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

«Сьогодні ми з вами беремо участь у молитві, яка справді особлива, передовсім тому, що ми беремо участь у Літургії під час освячення, благословення нового храму, каплиці — місця зустрічі людини з Богом, місця, де панують Божа ласка і благодать, де відбувається щось особливе. Тому наше серце огортає велика радість, — наголосив владика Степан під час проповіді. — Радість передовсім у тому, що ми змогли цей храм здобути, що маємо це місце для української спільноти й усіх, хто долучається до нашої спільної молитви. Ми маємо місце, де можемо прийти і бути разом із Богом».

Голова ПМВ зауважив, що сьогоднішня євангельська історія говорить нам про силу віри.

«Ми не знаємо, які проблеми і гріхи мав паралізований чоловік, але біля нього були люди, які допомоги йому зустріти Господа. Євангеліст Лука чітко зазначає, що Господь, побачивши віру цих людей, які несли розслабленого чоловіка, зцілив його. Коли ми молимося за інших людей, то це приклад такої самої віри, ми робимо те, щоби з нами до молитви прийшли ті люди, які нам дорогі, яких ми тримаємо у своєму серці», — зауважив владика Степан.

Єпископ наголосив, що освячення каплиці в Кишиневі — це початок нового етапу для спільноти УГКЦ у Молдові. І побажав, щоб у цьому храмі щороку ставало тісніше, щоби парафія зростала духовно та чисельно.

Єпископ Антон Коша зауважив, що хоча каплиця і невелика, головне — тут лунатиме молитва. «Господь допоміг нам, щоби цей храм постав. Як єдиний католицький єпископ тут, у Молдові, я маю зобов’язання опікуватися іншими католиками, тож підтримував і підтримуватиму українську греко-католицьку громаду. І окремо хочу подякувати отцю Ігорю, який, незважаючи на молодість, гідно виконує свою місію. Сподіваюся, наша спільнота завжди підтримуватиме його, і ми разом зростатимемо в надії, вірі та любові поміж нами», — резюмував єпископ Кишинева.

Душпастир для українців греко-католиків у Молдові о. Ігор Плевський подякував єпископам за освячення каплиці й усім вірним за підтримку.

«Що відбулося за 11 років мого служіння разом із вами? Господь збирав свою родину. Він змінював наші серця, наше мислення, наші життя. Те, що ми сьогодні тут, — це Боже провидіння, Божа радість і Божа слава. Сьогодні день нашої радості. Господь дарує нам цей храм, цей великий день, єпископів, які є з нами, які освятили нам це місце, де ми зустрічатимемося з Господом Богом, де ми можемо прийти і вилити свою душу, розкрити своє серце. А я служитиму тут, скільки Господь мені дасть сил», — зазначив о. Ігор.