Владика Степан Сус очолить прощу до Марія Повч

5 липня 2023, 18:23 237

8 липня відбудеться проща до чудотворної ікони Божої Матері в угорському містечку Марія Повч, яку очолить владика Степан Сус.

Владика Степан Сус очолить прощу до Марія Повч

Програма на 8 липня (субота):

10.00 — Архиєрейська Божественна Літургія. Молитву очолить владика Степан Сус із Києва, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.
Молитва за Україну перед чудотворною іконою Матері Божої.

11.30 — Святкова програма.

13.00 — Трапеза

Для охочих поїхати з паломницькою групою із Будапешту необхідна реєстрація до 5 липня.

Детальніше за посиланням.

Довідка:

Маріяповчанська чудотворна ікона є одним із найвизначніших місць паломництва для віруючих. Її історія, сила і духовна значимість роблять це місце привабливим для тисяч паломників з усього світу. Марія Повч — невелике містечко на території нинішньої Угорщини, в минулому село Карпатської Русі — один із найвідоміших паломницьких центрів Західної Європи. Тут, у греко-католицькому василіянському монастирі св. Михаїла зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської. Історія образу сягає ХVІІ ст., коли селянин Лаврентій Гурт придбав і подарував його церкві в с. Повч. 4 листопада 1696 року, під час богослужіння з очей Пресвятої Богородиці потекли сльози. Чудо сльозіння тривало з невеличкими перервами понад місяць. Свідками цього явища, а також численних зцілень стали сотні людей. Спеціальна церковна комісія підтвердила чудо плачу, і образ проголосили чудотворним. До церкви, де зберігалася ікона, відразу потягнулися паломники, слава про неї рознеслася на далекі-далекі землі.