Владика Микола Бичок звершив ієрейське рукоположення Мирослава Вонса

29 травня 2023, 10:00 220

У неділю, 28 травня, у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні під час Божественної Літургії владика Микола Бичок висвятив нового пресвітера для Мельбурнської єпархії. Останній раз священничі свячення в єпархії відбувалися сім років тому.

Владика Микола Бичок звершив ієрейське рукоположення Мирослава Вонса

«Між Вознесінням Господнім і Зісланням Святого Духа ми переживаємо особливий час — Декаду місійності. Впродовж 10 днів цього благодатного часу ми маємо нагоду роздумати про наше духовне життя у Христовій Церкві на різних рівнях: особистому, сімейному, парафіяльному та церковному. Кожен із нас покликаний свідчити Ісуса, розп’ятого та воскреслого, на дорогах свого життя», — про це сказав владика Микола Бичок під час проповіді в неділю Святих Отців Першого Вселенського Собору.

І додав: «Сьогодні ми всі зібралися, щоби стати свідками особливої події — народження нового священника. У цю мить неймовірні почуття переповнюють серце диякона Мирослава, його дружини Орисі та двох донечок — Доротеї та Домініки. І хоч ієрейське рукоположення є інтимним святом самої особи, яку висвячують, проте це велике й радісне свято для всієї Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла, оскільки в нашій єпархії не так часто відбуваються дияконські чи священничі свячення».

«Священство — це не ще одна професія серед десятків інших у нашому житті, — продовжив єпископ, — це особливе покликання, через яке священник бере участь у служінні самого Ісуса Христа. Наш Господь Ісус, Вічний Первосвященник, обрав Мирослава й покликав брати участь у Його священстві, бути Його видимою присутністю серед нас та жертвувати себе за нас. Ісус навчав своїх учнів: „Не ви Мене вибрали, але Я вас вибрав і поставив, щоб ви пішли і принесли плід“ (Ів. 15, 16). Ці слова актуальні по сьогодні. Не людина обирає священство, а Бог дає покликання та вибирає кандидата на священника. І коли він відповідає на цей божественний заклик зі смиренням і довірою, тоді бачимо силу Божої благодаті, яка починає діяти через нього в його житті».

Роздумуючи про особливість священничого служіння, владика звернувся до нововисвяченого такими словами: «Отче Мирославе! Бог має для тебе особливий план та місію — стати Його устами для Божого люду, стати Його руками в підтримці знедоленим і, зрештою, стати люблячим батьком для повіреної тобі пастви».

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла