Владика Микола Бичок у Мельбурні висвятив двох дияконів

28 лютого 2024, 12:02 144

25 лютого, у другу неділю Великого Посту за григоріанським календарем, у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні, владика Микола Бичок уділив дияконські свячення піддияконам Василеві Мотріченку та Віталієві Легеті.

Владика Микола Бичок у Мельбурні висвятив двох дияконів

Про це повідомила пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла.

На Архиєрейську Божественну Літургію чисельно прибули духовенство та вірні Мельбурнської єпархії. Із владикою Миколою співслужили отці та диякони катедрального храму. До урочистого Богослужіння долучився також гість із України — о. Іван Говгера.

Звертаючись до вірних під час проповіді, владика Микола наголосив, що сьогодні присутні стануть свідками особливої події. Він розповів про те, хто такий диякон та яка його роль у Церкві, а особливо під час Божественної Літургії. Роздумуючи над Євангелієм від Марка в контексті дияконського служіння, владика зазначив: «Бути дияконом означає служити. Бути дияконом означає, як ці четверо друзів, допомогти людині знайти дорогу до Бога. А інколи, коли людині важко через різні свої немочі, гріхи, проблеми, у духовний спосіб принести її перед обличчя Бога, щоб Господь зробив чудо».

Владика Микола зауважив, що Господь провадив піддияконів Василя і Віталія до дияконства різними дорогами, проте обох привів до Австралії, щоби служити вірним Мельбурнської єпархії. Відтак привітав їх від імені усієї єпархії: «Нехай ці нові покликання стануть тим зерном, яке проросте в австралійській землі, і ми також у свій час матимемо покликання до священичого та монашого станів і мирянські покликання бути добрими християнами».