Владика Микола Бичок прокоментував перехід УГКЦ в Австралії на новий стиль

24 березня 2023, 15:45 560

УГКЦ в Австралії, слідом за Україною, переходить на новий стиль календаря з 1 вересня 2023 року. Владика Микола Бичок зазначив, що основний намір зміни — бути в єдності з Католицькою Церквою загалом і з УГКЦ зокрема.

Владика Микола Бичок прокоментував перехід УГКЦ в Австралії на новий стиль

«Цей крок тяжкий, можливо, болісний для деяких парафіян, — розповів владика Микола в подкасті на радіо SBS. — Але ми, як єпархія, що входить до складу УГКЦ, були зобов’язані також зробити цей крок, щоб жити в єдності».

«Щиро зізнаюся, що для мене це рішення [про календарну реформу в Україні — ред.] було шоком. Як єпископ, я не очікував, що воно буде прийняте так швидко», — розповів архиєрей.

Владика зауважив, що з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну погляди людей змінилися. «Дуже часто в це люди закладали певною мірою політичний, а не духовний зміст. Бо для багатьох зараз стоїть питання максимально відірватися від росії, від московії. І це вони вважають основним напрямом і в церковному житті, щоб не мати спільного Різдва з росією. З одного боку, це добре. З іншого — зміна календаря має значно глибше духовне коріння. Це не лише Різдво і Пасха, а більші зміни», — зауважив єпископ. Відтак наголосив, що зміняться лише дати, натомість традиції святкування залишаться незмінними.