Владика Микола Бичок очолив Різдвяну Літургію у катедральному храмі в Мельбурні

26 грудня 2023, 14:51 17

У світлий празник Різдва Христового владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, звершив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному храмі свв. Апп. Петра і Павла у Мельбурні.

Владика Микола Бичок очолив Різдвяну Літургію у катедральному храмі в Мельбурні

Про це повідомляє пресслужба єпархії.

Цього року вперше Мельбурнська єпархія святих апостолів Петра і Павла святкує Різдво за Григоріанським календарем — 25 грудня. Як підкреслив владика Микола, до цієї дати святкування Різдва українці-католики в Австралії йшли довгих 70 років. Святкувати Різдво разом із усім християнським світом було мрією першого ієрарха Мельбурнської єпархії, владики Івана Прашка, і його наступника владики Петра Стасюка. На спільну молитву чисельно зібралися духовенство Катедрального храму і вірні.

У своїй проповіді владика Микола Бичок наголосив: «Свято Різдва — це свято радості. У Різдві Бог стає для нас видимим, осяжним, дослідимим, тому що він бере для себе людське тіло. Бог стає одним із нас».

Сьогодні нам важко відчувати повноту цієї радості, оскільки в Україні триває війна. Проте, як зауважив владика Микола: «Бог народився в вертепі, практично покинутим, і сьогодні Бог народжується там, де є наші військові. Бог є там де є плач, де є страждання і там де людина потребує неземної помочі — Божої благодаті».

По завершенні Літургії, присутні разом із архиєреєм заспівали колядку «Бог предвічний», після чого розійшлися по своїх домівках, щоб у родинному колі радіти народженню Христа, бо: «Все в нас сьогодні радістю наповнилося — Христос родився від Діви!»