Владика Микола Бичок благословив учнів парафіяльної школи в Мельбурні на новий навчальний рік

12 лютого 2024, 12:05 71

У суботу, 10 лютого, владика Микола Бичок відслужив Божественну Літургію для учнів, батьків і вчителів Української братської школи імені митрополита Андрея Шептицького в Мельбурні. Спільною молитвою у катедральному храмі присутні розпочали новий навчальний рік. Про це повідомила пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла.

Українську братську школу імені митрополита Андрея Шептицького засновав 28 липня 1951 р. тоді ще о. Іван Прашко. Вона була першою українською парафіяльною школою в Австралії. Спочатку школа діяла при римо-католицькому храмі Святого Августина в центральній частині Мельбурна. 14 лютого 1976 року вже владика Іван Прашко освятив новозбудоване приміщення школи біля катедрального храму Святих апостолів Петра і Павла. Сьогодні — це одна з найбільших українських суботніх шкіл в Австралії, у якій навчають української мови, історії та проводять катехизацію.

Владика Микола Бичок відслужив Літургію на початок навчального року у співслужінні з адміністратором парафії Святих апостолів Петра і Павла о. Андрієм Микитюком. До спільної молитви чисельно доєдналися учні, батьки та вчителі.

Після Божественної Літургії архиєрей звернувся до пристуніх зі словом, наголошуючи, що Христос є тим першим Учителем, який вчить нас не лише як треба жити, а також як треба спілкуватися з Богом, вчить нас молитися. Владика Микола заохотив усіх до щоденної молитви, кажучи: «Молитва — це наша розмова з Богом. Промовляючи молитву „Отче наш“, ми дякуємо Богові і просимо його про щось. Тому важливо молитися зранку та ввечері і слухати Христа, який вчить нас, як іти по цьому житті».

На завершення владика Микола поблагословив усіх, окроплюючи їх освяченою водою, і побажав учням, батькам та вчителям гарного, успішного і плідного навчального року.