Владика Іван Кулик помолився з українською громадою в Монці

1 жовтня 2024, 16:05 34

У неділю, 29 вересня, Трьохсвятительську громаду Української Греко-Католицької Церкви в м. Монца, що біля Мілана (Італія) відвідав владика Іван Кулик, єпископ Кам’янець-Подільської єпархії.

Владика Іван Кулик помолився з українською громадою в Монці

Про це йдеться на фейсбук-сторінці української громади в м. Монца.

Архиєрей очолив недільну утреню та Божественну Літургію. Із ним співслужив о. Тарас Остафіїв, душпастир громади, та о. Володимир Містерман, душпастир українських громад у Варезе та Ґаларате, який віднедавна виконує також служіння декана Міланського деканату Екзархату УГКЦ в Італії.

Під час Божественної Літургії єпископ, пояснюючи прочитаний уривок з Євангелія від Луки (6, 31–36), зазначив, що ці слова Ісуса часто називають «Золотим євангельським правилом». Якщо людина керуватиметься у своєму житті цим простим, проте глибоким принципом, то уникне багатьох гріхів і трагедій.

«Сьогоднішнє Євангеліє вчить нас людяності», — наголосив проповідник. Але це лише перший щабель у досягненні християнської досконалості. Ісус не просто хоче, щоб ми бути ввічливі й виховані, а просить, щоб ми перевищили людські стандарти толерантності та взаємоповаги, тому каже нам любити навіть тих, хто нас ненавидить, чинить нам шкоду і не відповідати їм тією ж монетою.

Після Літургії єпископ подякував настоятелеві громади за запрошення, а хору під керівництвом Людмили Тарнавської — за молитовний і професійний спів.

Від усієї громади та присутніх на молитві о. Тарас Остафіїв подякував владиці Іванові за спільну молитву, за довголітню дружбу і підтримку та подарував єпископові копію римського списку Жировицької ікони Пресвятої Богородиці. Також у цей день парафіяни Трьохсвятителької громади м. Монца вітали свого душпастиря із 36-річчям.

Після привітань розпочалися заплановані благодійні заходи: концерт народного аматорського ансамблю бандуристок Кутського будинку культури «Сонячна струна» та обід у дворику біля храму.

Зазначимо, що подібні молитовні та благодійні заходи, спрямовані на підтримку України, вже вдруге організовані Трьохсвятителькою громадою та відбуваються в м. Монца, збираючи чимало українців та італійців зі самої Монци й околиць.