Владика Діонісй Ляхович до української молоді: «Хочете йти швидко — біжіть самі, хочете дійти далеко — йдіть разом»

8 січня 2024, 13:04 92

Українська молодь, що приїхала на запрошення «Католицької акції» в Італію, молилася разом із владикою Діонісієм Ляховечем Літургію за мир і майбутнє України. Екзарх для українців-католиків візантійськоно обряду очолив Літургію в парафіяльному храмі Болоньї у співслужінні з о. Романом Демушем, о. Михайлом Бойком, монсіньйором Андреа Каніато та дияконом Одеського екзархату Андрієм Кремзою, що приїхав разом із групою молоді.

Про це повідомляє «ДивенСвіт».

На проповіді владика наголосив на відповідальності молоді за майбутнє, служінні та єдності: «Хочете йти швидко — біжіть самі, хочете дійти далеко — йдіть разом. Щоби збудувати нову Україну, мусите йти разом, бути активними членами Церкви і громади. На основі любові маєте бути у правді та служити Україні, на вас вся надія».

Окрім цього, єпископ додав, що лише в єдності — ми сила, тому так важливо триматися разом, бо лише так зможемо відчувати себе народом і перемогти.

Після Служби Божої молодь мала змогу заколядувати, поспілкуватися із владикою і отримати єпископське благословення. Від себе у відповідь о. Роман, що супроводжує групу, вручив дарунки — різдвяні зірки із зображенням українських храмів.

На Літургії були присутні також члени родин, у яких проживає молодь і представники «Католицької акції». Молодь була дуже вдячна їм за підтримку, за організацію проведення цього часу, а також низку зустрічей із впливовими людьми в Італії. У відповідь вручили членам акції книжки про українську культуру.

«Дякуємо „Католицькій акції“ — організації мирянського руху в Католицькій Церкві за цю можливість й організацію побуту, прийняття української молоді в італійських сімʼях та структурах і, звісно, за організацію цікавої програми. Вдячні за співпрацю Патріаршому паломницькому центру, а за сприяння в покритті транспортних витрат ― Патріаршому економату в особі отця Любомира Яворського й отця Володимира Мальчина. Сердечна вдячність також отцеві Маркові Ярославові Семегену та Патріаршому прокатедральному собору Святої Софії в Римі за сприяння в покритті побутових витрат, повʼязаних із мандрівкою», — йдеться на сайті «ДивенСвіт».