Глава УГКЦ у Трьохсвятительській духовній семінарії: «Розпочинаємо новий навчальний рік у великій довірі до Господа Бога»

18 вересня 2022, 17:36 1133

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відслужив Архиєрейську Божественну Літургію на початок навчального року в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії, що в Княжичах. У спільній молитві також взяла участь делегація Конференції єпископів Франції, яка днями перебуває в Україні.

«Ми починаємо новий навчальний рік у великій довірі до Господа Бога, тому що це Його сила тримає нас при житті. Це Його сила дає нам надію. Це Він дає нам сили жити і робити щось добре», — сказав Предстоятель.

Бог каже: багато є покликаних, але мало вибраних. «А вибраними стають ті, — відзначив Блаженніший Святослав, — що відповідають на покликання. Мабуть, багатьох Господь кличе до священничого, монашого життя, але не всі мають відвагу на це покликання відповісти. І тому я дякую вам, дорогі хлопці, за вашу мужність. Бо бути священником в Україні в умовах війни — це означає бути духовним воїном, означає стати до боротьби».

Архиєрей подякував Богові за унікальний перший курс, на якому будуть навчатися семінаристи із Бразилії, Азербайджану й ті, що вчаться для Лондонської єпархії у Великій Британії.

За його словами, деякі семінаристи, щоб приїхати до семінарії, мусили долати російські блокпости, але таки пробилися з окупованої території до семінарії, зокрема з Мелітополя.

Під час Літургії Предстоятель висвятив у диякони Олега Климончука, який є випускником КТДС.

«Сам факт, що ми могли звершити дияконські свячення тут, у цьому храмі, на початок навчального року, є знаком великої надії», — зазначив Блаженніший Святослав. Він подякував диякону Олегові, що той повернувся з навчання за кордоном в Україну в той час, коли мільйони з України виїжджають.

Предстоятель зауважив, що бути дияконом у військових обставинах — це особлива місія служіння. Бо диякон — це передусім той, хто знає болі, потреби і страждання свого народу. «Тому ти мусиш добре відчувати, як б’ється серце Батьківщини. Ти маєш молитися, зокрема Часослов (Вечірню, Утреню, Часи). Цієї молитви так потребують наші солдати на фронті! Це один із найбільших видів служіння, яке ти вже зараз повинен здійснювати для свого народу», — наголосив Блаженніший Святослав.

У спільній молитві також взяла участь делегація Конференції єпископів Франції, яка днями перебуває в Україні. Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира в Парижі, який супроводжує делегацію, виголосив на Літургії проповідь.

Єпископ, пояснивши зміст притчі про весільний бенкет (Мт. 22, 1–14), підкреслив: «Ця притча є запрошенням до того, щоб навчити нас жити як свобідні діти Божі, які Богові скажуть: „Так“… Свобода — це робити не те, що хочу, а те, що добре. І тільки один Бог може нас навчити цього. Тому так важливо, щоб ми слухали Боже слово, почули Боже запрошення і відповіли на нього».

Департамент інформації УГКЦ,
фото: Назарій Жеплінський