«Війна показала ваші справжні обличчя як пастирів»: екзарх Одеський подякував священникам за віддане служіння в умовах війни

1 квітня 2023, 20:21 88

28 березня екзарх Одеський владика Михайло Бубній провів онлайн-зустріч із духовенством екзархату, на якій були присутні священники Одеського, Миколаївського, Херсонського, Скадовського і Кіровоградського деканатів.

На початку зустрічі владика звернувся до присутніх із вітальним словом: «Найперше хочу щиро подякувати вам, дорогі отці, за ваше душпастирське і соціальне служіння в часі війни, яке подиву гідне. Особливо дякую тим священникам, які душпастирюють у прифронтових громадах, де дуже небезпечно, і ви не залишаєте парафій. Ця війна показала ваші справжні обличчя як пастирів, за що я вам усім дуже вдячний. І хочу сказати, що я не розчарований вами, а навпаки гордий за вас», — сказав владика до священнослужителів.

Найперше владика подякував і привітав отців Воплоченого Слова Йосифа Монтеса і Михайла Леспуха, які душпастирюють на окупованій Херсонщині, та запевнив їх і парафіян у своїх молитвах.

Екзарх ознайомив священників із Постановами Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року, який відбувався 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща) на тему «Синодальність і Соборність як досвід нашої Церкви», на якому єпископи напрацьовували документи та пропозиції на Великий Папський Синод.

Також священники ознайомилися із Постановами дев’яносто другої і дев’яносто третьої сесій Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, які відбувалися з 18 по 19 листопада і з 1 по 2 лютого 2023 року у м. Львів (Брюховичі).

Презентуючи напрацювання Синоду, владика особливу увагу звернув на душпастирство осіб, які постраждали від війни. Зокрема, йшлося про посилення катехизації з внутрішньо переміщеними особами, душпастирство зцілення ран, соціальне служіння. Також важливою була тема збереження сімейних цінностей.

Відтак усі присутні заслухали отців-деканів про актуальну душпастирську і гуманітарну ситуацію в деканатах. Зокрема, розмови велися про виклики під час війни. Також священники, які тимчасово душпастирюють на території Заходу України, розповіли про свій досвід служіння. Через тимчасову окупацію Херсонщини, вони не можуть повернутися на свої парафії.

Потім слово мав екзархальний економ о. Микола Слободян. Він подякував священникам за активне соціальне служіння у їхніх парафіях і розповів про економічні справи екзархату.

Далі слово передали п. Олені Пенязєвій, голові Катехитичної комісії Одеського екзархату. Катехитка розповіла про діяльність катехитичної комісії під час війни, повідомила присутніх про те, що цього року відбудеться перший випуск катехитів Одеського екзархату і подякувала священникам за їхню активну участь у формуванні цієї групи. Також п. Олена запросила душпастирів до участі в новому наборі на новий навчальний рік.

Потім до священників звернувся о. Руслан Остафій, голова Молодіжної комісії Одеського екзархату. Священник розповів про Світовий день молоді, який відбуватиметься з 1 по 6 серпня у Лісабоні, і закликав священників долучатися до паломництва.

Далі слово мав о. Олександр Більський, голова Екзархальної комісії у справах душпастирства охорони здоров’я. Отець Олександр закликав священників долучатися до капеланського служіння у лікарнях.

На завершення онлайн-зустрічі відбулося обговорення дати й місця реколекцій для священників і їхніх сімей, які відбудуться влітку цього року.

Пресслужба Одеського екзархату