«Віримо, що владика Василь уже перебуває в обіймах люблячого Спасителя, для слави якого Він жив», — Глава УГКЦ у день прощання владики Василя Медвіта у Варшаві

18 вересня 2024, 14:00 256

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив глибоке співчуття із приводу смерті владики Василя Медвіта. Єпископ відійшов у вічність після тривалої хвороби 12 вересня 2024 року в монастирі отців василіан у Варшаві.

Фото з фейсбук-сторінки владики Євгена Поповича, архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського

У листі-співчутті Блаженніший Святослав передовсім молитовно дякує Богові, що зміг відвідати новопреставленого єпископа в останні хвилини його земного життя, відтак помолитися панахиду за упокій його душі у храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Читайте також:
«До останнього свого дихання він молився за Україну, нашу Церкву і народ», — Глава УГКЦ про владику Василя Медвіта

Предстоятель зазначив, що владика Василь, який отримав єпископську хіротонію 12 липня 1994 року з рук світлої пам’яті Мирослава кардинала Любачівського, був видатним пастирем у час відновлення Української Греко-Католицької Церкви після періоду підпілля. «Господь Бог сподобив цього єпископа відсвяткувати три ювілеї: 75-річчя від дня народження, 40 років священства та 30 років хіротонії — як нагоду для всіх нас подякувати за дар його життя та священнослужіння і покликав його до вічних осель», — зазначив Блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав наголосив, що владика Василь відзначався жертовністю та відвагою у служінні, а його плідна та значуща діяльність охоплювала різні єпархії та місії: «Місійна діяльність новопреставленого пастиря Церкви свідчить про Його велику любов до людей, бажання привести їх до Христа».

«За прикладом апостола Андрія Первозваного, владика Василь, охопивши своїм духовним зором схили Дніпра, побачив майбутню святиню нашої Церкви», — згадав Блаженніший Святослав.

«Віримо, що владика Василь вже перебуває в обіймах люблячого Спасителя, для слави якого Він жив, і промовляє до нас своє останнє слово, що є виявом великої надії на вічну нагороду від Господа Бога для тих, хто вірний Йому», — зазначив Глава УГКЦ.

Завершуючи свій лист, Блаженніший Святослав молиться: «Дорогий владико, ви бачили, як страждає наш народ від цієї війни. Тепер, споглядаючи вічну Божу славу, моліться, щоб Господь послав нам свій справедливий мир».

«Віддаємо душу новопреставленого владики Василя Медвіта в руки безмежного Божого милосердя та з вірою промовляємо: „Несказанної слави Твоєї сподоби, Христе, того, що до Тебе переставився, де є житло тих, які веселяться, і голос чистої радості“. Прийми, Господи, у свої вічні оселі Твого вірного пастиря! Вічна йому пам’ять!».