Відбувся Форум молодіжного душпастирства Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

2 квітня 2024, 16:58 99

30 березня в музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» патріарха Йосифа Сліпого у с. Заздрість відбувся Форум молодіжного душпастирства Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, як постфорум глобальної УГКЦ, що проводився в Києві на початку лютого.

Відбувся Форум молодіжного душпастирства Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Комісії у справах молоді УГКЦ м. Тернопіль.

Розпочалася єпархіальна зустріч з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

«Я дуже сподіваюся, що цей форум, який зібрав тих, хто знає, що таке Божа любов, допоможе всім нам разом нести цю любов і милосердя до тих, хто ще про неї не знає, хто ще її не досвідчив», — сказав до молоді єпископ. Також він згадав слова патріарха Йосифа про тягар війни, що ліг на плечі молоді, та покликався на митрополита Василя Семенюка про цвіт нації і надію нашої Церкви.

На Літургію також завітав запрошений гість — Ентоні Холт, диякон, що приїхав із Північної Дакоти, єпархія Чикаго. Він був дуже зворушений можливістю бути присутнім на події та здивований великою кількістю активних священників і молоді.

Почали працю зі слова о. Ореста Павлівського, голови Молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Він подякував усім учасникам, які зібралися і готові творити молодіжний апостолят. Далі о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, представив соціологічне опитування про потреби молоді та Дорожню карту, що була окреслена на Форумі душпастирства молоді УГКЦ, над результатами якої працювали на архиєпархіальному форумі.

Зокрема, робота у групах обʼєднувалася навколо 10 напрямів і 5 середовищ, які обирали учасники, та кроків реалізації. Відповідали на запитання, що саме робитимемо у 2024 році в обраних напрямах та як імплементовуватимемо душпастирський план у конкретних середовищах. Працювали за схемою календарного планування. Модерувала роботу секретар Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ п. Юлія Сиротюк.

Перед початком групової роботи учасники мали змогу послухати доповіді про ідентичність греко-католика. Протоієрей Віталій Козак розглядав тему крізь призму історичного духовного екскурсу: «Наша пропозиція ґрунтується на нашому самоосвідомленні, адже нам треба вміти розказати нашу історію».

Протоієрей Мартин Хомів говорив про спадщину і нові виклики, зокрема: «Молодий греко-католик — це той, у кого в руках тисячолітня спадщина нашої Церкви. Дорогі мої, що ви зробите з цією спадщиною? Боротьба проти внутрішньої окупації — це наш новий фронт».

Отець Мартин мовив також про далекоглядність очима патріарха Йосипа Сліпого: «Блаженніший мені сказав: „Вчися, люби Бога і люби Україну“. Люди йшли за Йосипом Сліпим, бо він робив те, що ніхто інший не робив», — ділиться доповідач про пережите спілкування з патріархом.

Учасники ставили запитання про історію УГКЦ та обговорювали актуальні виклики на сьогодні. Наприкінці форуму представляли напрацювання і підбивали підсумки.

Зустріч стала чудовою нагодою, щоб поспілкуватися, обʼєднатися, запланувати події і заходи в деканатах, і надалі мати змогу працювати, як над локальним розвитком, так і глобальної УГКЦ.