Відбувся фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes»

6 грудня 2022, 10:36 100

4 грудня, у свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, відбувся 4-й щорічний фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes». Захід провели в онлайн-форматі. Цьогорічним організатором стала Київська Трьохсвятительська духовна семінарія, яка перейняла естафету від Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата УГКЦ.

Відбувся фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes»

Присутні мали можливість почути духовну музику різних епох: від давніх наспівів до сучасних зразків, зокрема староболгарський монодійний розспів, М. Дилецького, М. Березовського, М. Леонтовича, Р. Гурка, М. Азовських та інші. Також новинкою стало обов’язкове введення в репертуар патріотичної пісні. Треба зазначити, що, крім оновлення музичної програми, відбулося і розширення учасників. Так, студентський хор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича збагатив духовно-мистецьку подію своєю присутністю.

Фестиваль проведено в онлайн-режимі завдяки «Живому телебаченню», яке допомогло донести «небесну музику, що подарували семінаристи, щоби принести гармонію в наші серця та душі», — сказав у запрошенні на подію Блаженніший Святослав. Основним викликом у технічному плані стали перебої електропостачання, які ускладнювали запис відеовиступу. Ось деякі відгуки та коментарі про фестиваль:

«Особисто для мене, запис цього фестивалю дав усвідомлення того, що свічка стала символом не тільки глибокого богословського значення, а й практичного — освітлення храму, тобто відбулося повернення до автентичного призначення свічки», — бр. Назар, Київська Трьохсвятительска духовна семінарія.

«У час війни, коли важко проживати кожен день, приготування до фестивалю стало для мене можливістю через духовну пісню поділитися з ближніми частинкою добра, яке дарує нам силу в цей час випробування», — бр. Олег, Київська Трьохсвятительска духовна семінарія.

Дякуємо учасникам та організаторам за активну участь у творенні цього дійства в такий складний для України час. Саме через подібні духовно-мистецькі події ми не тільки скріплюємо наш духовний та культурний фронти, а й прославляємо нашого Творця.

Микола Остапів
для Департаменту інформації УГКЦ